Problem z uruchomieniem Skyrim

Witam, z tego co widzę mam jakże bardzo znany problem z tą cudną grą;]. Gra się ściągnęła ze steama, próba uruchomienia->logo firmy->wywala na pulpit, z tym sobie jakoś poradziłem(nie wiem czemu ale pomogło ustawienie gry na wersję pełną, nie kinową;][chodzi o spolszczenie]). No dobra wszystko pięknie, daje nowa gra i cóż mnie spotyka? Widzę logo smoka, dysk coś tam skrobie i oczywiście znowu pulpit;]. Ja nie mam pomysłu co z tym może być;]. Ludzie coś pisali, że trzeba zmienić ustawienia dźwięku, ale ja nawet nie mam takiej możliwości(xp). Wymagania oczywiście spełnione, sterowniki najnowsze itp. itd. Jakieś propozycje rozwiązania problemu?;]

Jaka płyta główna ,jaka karta dźwiękowa ?

Płyta intelowska, DQ965gf, a karta xtreme gamer. Teraz był mały przełom, gra się uruchomiła, widziałem przez jakieś 3 sekundy jak jechałem wozem, i obowiązkowy pulpit;](może pomogło to, że przeinstalowałem stery). Hehe, teraz uruchomiłem, jechałem tym wozem, dałem esc, mogłem przeglądać menu, ale jak chciałem wrócić do gry to znów pulpit ;].

Po instalacja sterowników ze stronki producenta karty (podejrzewam że miałeś jakieś windowsowe) ,powinieneś mieć więcej opcji dotyczących ustawień dźwięku - a konkretnie 24Bit 44100 (jakość studyjna)

Nie, miałem/mam sterowniki ze strony creative, i jest opcja zmiany na 48khz, i taką też mam;]. Jeszcze spróbuje na różnych trybach dźwięku (game mode, entertaiment mode, audio mode);].

24Bit 44100 < - taką ustaw ,bo wyższe ponoć crashują Skyrim :wink:

Niestety nigdzie nie widzę takiej opcji;]. Jest tylko 96khz i 48khz, to w trybie Entertaiment, a w game mode w ogóle tego nie ma. Jest jeszcze audio creation mode i tu mam 44.1khz więc spróbuje.

Spróbuj koniecznie :stuck_out_tongue:

To nie to, ten sam efekt, ale hmmm, włączyłem grę w okienku na najniższych ustawieniach i śmigało, zapisałem ją, ustawiłem sensowną grafikę, wyłączyłem tryb okienkowy, wczytałem, pograłem chwilę, i pojawił się tym razem nie pulpit, a niebieski ekran śmierci, coś tam problem ze sterownikami, zaraz to tu wkleję;].

hmm http://imageshack.us/f/221/54944777.jpg/

Jako, że brak mi pomysłu, to spróbuje z tymi starszymi sterami które mam.

Odinstaluj jak instalowałeś z pakietu sterów składniki 3D Vision i sterownik HDAudio .Niewyrażny ten screen ,napisz co jest przy Bug Check Code.

Spróbuj wrzucić też ten plik http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=123 ,do głównego folderu gry.

Jaka karta graficzna ?

Rzeczywiście niewyraźne;]. Bug Check Code: 0X10000050, odinstalowałem całkiem te nowe sterowniki i zaraz te starsze zainstaluje. Później wrzucę ten plik, jak skończę to napiszę co się stało;]. Karta Gtx 260 core 216 od gainwarda.

Heh fajna emotikonka, zamiast tego aliena ma być (0 X)

Na starych sterach, wczytało grę, chwila gry i pulpit (ale nie niebieski ekran śmierci hmm), teraz sprawdzę z tym pliczkiem.

Ciekawe, dałem ten plik, wykryło ustawienia graficzne, ustawiło takie jak miałem (tyle, że pokazało mi, że mam gts8800^^, no ale to szczegół) gra się włączyła i po ścięciu głowy kolesia, się wyłączyła ;]. To teraz spróbuję z tym plikiem i z dźwiękiem na 44.1khz ;].

:smiley:

To normalny objaw :x :smiley:

Uaktualniłeś DirectX ,? powinien być dołączony do gry. I przydała by się czysta instalacja sterownika , aktualnego :wink:

Dalej to samo. Oczywiście, wszystko co było na płycie to zainstalowane (zresztą by się zainstalowało samo jak by brakowało czego^^). Dobra to instaluje sam sterownik od karty, tylko jeszcze z tym physyxem czy jak to się zwie.

Tak z PhysX. Pobierz stąd : http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Zaznacz przy instalacji “Czysta instalacja” - czy coś w tym stylu > Restart .

Hmmmm, te nowe sterowniki jakieś felerne są, gra się włączyła tak wcześniej, ale przy wyłączeniu zniknęły tekstury;].

Ja pierdziele…Nie mam na razie pomysłu co dalej by można pokombinować…

No ja też;]. Jutro skołuje jeszcze pirata i zobaczę czy ruszy ^^. A na dzisiaj mam dość;], więc póki co dzięki;].

Pokombinuj i daj znać.

Hehe, no więc zainstalowałem pirata, były jakieś problemy z uruchomieniem, ale sobie poradziłem, nooo i jest trochę lepiej, mogę wejść i wyjść z menu, ale dalej wywala na pulpit;]. Osoba od której pożyczyłem tego pirata ma dokładnie takie same objawy (też ma xp), wywala mu na pulpit.

Hmmm znowu na nowych sterownikach wywaliło niebieski ekran śmierci (ten sam co wcześniej).

Ooooo, działa! Przynajmniej na razie, w ustawieniach nvidii dałem tak: Ustawienia 3D->Zarządzanie ustawieniami 3d->Ustawienia programu(plik exe skyrima)->Synchronizacja pionowa(wymuś wyłączenie), po tym zabiegu mi nawet menu nie zacina, zobaczymy na jak długo;].

Hmmm zaś wywaliło, ale już dużo lepiej, problem chyba tkwi w jakiejś kompatybilności sterowników z grą :D. Przynajmniej tak to wygląda, więc kombinuje dalej;].

Dodane 15.11.2011 (Wt) 15:05

I znowu coś ciekawego, przy pierwszym uruchomieniu komputera (po dłuższej przerwie) gra działała z 15 minut;].

EUREKA ! :smiley: W ustawieniach - Wyreguluj ustawienia obrazu … zaznacz “Użyj ustawień aplikacji” > zastosuj .I będzie hulać daje słowo :slight_smile: