Skocz do zawartości

r   e   k   l   a   m   a

Zdjęcie

problem z dzwiekiem Intel 82801DB(M) ICH4(-M) - AC'97 Audio

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 karola0830

karola0830
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 07.10.2008 - 11:32

to moja karta dzwiekowa Intel 82801DB(M) ICH4(-M) - AC'97 Audio
a to płyta asustek P4PE2-X
Błagam, pomózcie mi znaleźć sterowniki ....po formacie głos nie działa, a komputer nie widzi sterowników. Przy próbie instalacji nie może ich zainstalować.

to historia z wczorajszej nocy:) kilku magikow pomoglo mi zainstalowac prawidlowy chipset do płyty glownej i sterownik do karty...to bylo wczoraj...dzis glos dalej nie dziala i chyba wiem gdzie jest problem tylko nie mam pojecia jak go rozwiazac...dodam, ze wszystkie kodeki sa zainstalowane, wyswietla sie obraz, a menezdzer urzadzen pokazuje, ze wszystko jest ok z wyjatkiem jednej rzeczy...wchodzac glebiej w menu tzn.kontrolery dzwieku, wiedeo i gier >we wlasciwosci> i dalej w sterownik mam takie inf. dostawca sterownika : intel
data sterownika: 2002.04.11
wersja sterownika: 5.1.3552.1
podpis cyfrowy: nie podpisano sterownika

dalej uruchamiajac: start> dxdiag...i otwiera sie narzedzie diagnostyczne direct x >wchodze w dzwiek i dalej> testuje modul directsound. wyswietla sie informacja , ze zostal odtworzony dzwiek .....jakis tam zreszta to chyba malo wazne i zapytanie czy dzwiek byl slyszalny...wiec daje ze NIE I MAM ODPOWIEDZ.......
: PLIK ac97ich4.sys NIE JEST PODPISANY CYFROWO, CO OZNACZA, ZE NIE BYL ON PRZETESTOWANY PRZEZ LABORATORIA JAKOSCI SPRZETU MICROSOFT WINDOWS (WHQL). MOZESZ UZYSKAC STERWNIKI Z LOGO WHQL OD PRODUCENTA URZADZENIA SPRZETOWEGO.
:WYNIK TESTOW MODULU DIRECTSOUND: WYSTAPIL BLAD W KROKU 19 (WERYFIKACJA OPROGRAMOWANIA PZEZ UZYTKOWNIKA): HRESULT=Ox00000000 ( KOD BŁEDU)

#2 realmadryt

realmadryt
  • Użytkownicy
  • 914 postów

Napisano 07.10.2008 - 11:50

Poczytaj tu
viewtopic.php?f=2&t=277136
viewtopic.php?f=19&t=277287

#3 adpawl

adpawl

Uczestnik HotZlotu

• Użytkownicy
  • 6114 postów

Napisano 07.10.2008 - 12:16

karola0830, zmień tytuł "błagam bo wyrzuce komputer przez okno:):):) dzwiek:(:(:(" na konkretny.
...pisz po polsku I NIE KRZYCZ!!! - edytuj swój post i popraw w nim pisownię.
-zapoznaj się z zasadami zakładania tematów na forum.

W przeciwnym wyadku temat poleci do smietnika.

#4 karola0830

karola0830
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 07.10.2008 - 12:53

dzieki za podpowiedzi...nigdy nie korzystalam z tego typu pomocy wiec moze dlatego nie zaglebialam sie w ich funkcjonowanie...zastanawiam sie w czym tak naprawde widzisz problem??
milego dnia!!