Problem z dźwiękiem na nowej płycie głównej

Witam, od tygodnia walczę z jednym problemem. Będę wdzięczny za okazaną pomoc.Przechwytywanie.thumb.PNG.1671b9fb9a04d3Przechwytywanie1.thumb.PNG.f6c06b7d2fd46Przechwytywanie2.thumb.PNG.5c42532bf6a18

Mianowicie, kupiłem nowy komputer. (płyta główna MSI GAMING B150 M3, system opreracyjny Windows 7 x64) po zainstalowaniu sterowników ikona głośnika jest z czerwonym krzyżykiem i podpisana “nie podłączono głośników. ani komputera”. Przed instalowaniem sterów jest głos ale jak instaluję najnowsze stery REALTEK to pojawia się taki problem. 

  1. Odinstalowywałem i przeprowadzałem instalację na nowo. BIOS sprawdzany. 

  2. Usuwałem z menadżera urządzeń sterowniki, wyłączałem, włączałem etc. 

  3. Przy instalacji sterowników, któregoś razu napotkałem na błąd 0x00000FF - https://www.drivereasy.com/knowledge/solutions-to-fix-issue-install-realtek-hd-audio-driver-failure/ … też nie pomogło. 

Skończyły mi się pomysły. Może ktoś, z Was spotkał się z podobnym problemem ? Macie jakieś sugestie ? 

Skąd i jakie sterowniki instalujesz. Sterowniki do grafiki (również igpu) zainstalowane?

Aktualnie masz podłączone głośniki pod tą kartę? 

Sterowniki instaluję z oryginalnej płyty CD dołączonej do produkty, a także po kolejnej instalacji systemu z oficjalnej strony msi do mojej płyty głównej.
Realtek High Definition Audio Driver, 6.0.1.7634 z 2015-11-12.

Tak, mam podłączone głośniki.

Zainstalowany Windows 7 Service Pack 1 - 64 bit:

Zainstalowane sterowniki do płyty głównej tzw. Chipset :

Sprawdzaj sterowniki do karty dźwiękowej/audio ze strony producenta płyty:

Jeżeli nie korzystasz z HDMI lub nie masz zamiaru korzystać to odinstaluj w Programy i funkcje

To są wbudowane sterowniki audio do karty graficznej które często przejmują prawidłową kartę dźwiękową.

Pisałeś że BIOS był sprawdzany.

Podłączenie nowej karty dźwiękowej. Wyłączenie zintegrowanej karty dźwiękowej w BIOS-ie.

Poradnik opisuje podłączenie nowej karty a Ty sprawdzasz czy masz podłączoną swoją zintegrowaną

Start – w Wyszukaj programy i pliki wpisz Services.msc klik na Services

zobacz czy masz w usłudze Windows Audio wybrany Tryb uruchamiania - Automatyczny:

Zobacz również czy masz włączoną usługę Plug and Play:

Myślę że dużo podałem/wyjaśniłem, jedynie co mogę  dodać w razie dalszych problemów

 

 

Jesteś XMan moim zbawieniem.

Wszystko robiłem tak jak napisałeś, punk po punkcie i działa. Problem rozwiązał się po odinstalowaniu sterów NVIDIA i instalacji REALTEK. (robiłem to wcześniej ale widocznie dzięki SP1 i Chipset wszystko ze sobą zaczęło współpracować)

Problem rozwiązany. Dziękuję za pomoc.