Problem z instalacja myszki

Ostatnio kupiłem laptopa HP pavilon dv5 1040ew. chciałem do niego podłączyć nową myszkę bo nie lubię touchpada. Kupiłem więc myszkę optyczną na PS2 i zorientowałem się że nie ma w tym komputerze takiego wejścia. Dokupiłem przejściówkę z PS2 na USB i podpiąłem, lecz komputer jej nie widzi. Mysz świeci się ale komputer nie może jej znaleźć(podobnie próbowałem z klawiaturą). Nie pojawia się żaden komunikat. Próbowałem podłączać do innych portów usb ale nic z tego. jest to mysz optyczna z vobisu, bez żadnych sterowników tylko sam sprzęt. co mam zrobić by komputer wykrył i zainstalował mysz?

A jaki model myszy? Gdzieś na pudełku, bądź pod spodem myszy powinien się znajdować.

Podłącz myszkę i zajrzyj do menedżera urządzeń, czy tam myszka jest wykrywana (wykrzykniki, znaki zapytania, a może jest jakieś nieznane urządzenie)?

Pod spodem są tylko jakieś numerki: MT1018 - to jest ta myszka Vobis. ale mam jeszcze jedna myszkę i z nią też jest ten problem E5 - model: 3D optical mouse M020/RE00547. Więcej danych niestety nie ma. W menadżerze nie ma żadnego nowego sprzętu.

Mógłby ktoś jeszcze raz zobaczyć na mój problem i mi pomóc?