Problem z instalacją systemu

search?q=an+operating+system+wasn%27t+fo

Problem polega na tym że nie mogę zainstalować systemu na swoim komputerze. Sformatowałem dysk całkowicie (1tb) i podłączam go do płyty głównej(asus P5B) kablem sata, zresetwałem bios poprzez zwarcie CMOS.

Kiedy włączam komputer można zobaczyć komunikat że sterownik dysku nie jest znaleziony, aczkolwiek w biosie widać że dysk jest podłączony, zmieniłem w biosie boot na pierwszym miejscu płyta i nic z tego nie wynikło. Proszę o pomoc

 

A system który próbójesz zainstalowac to pewnie poczciwy… DOS

A tak poważnie: po pierwsze podaj co chcesz instalować

po drugie: pobierz ze strony producenta płyty głownej sterowniki SATA dedykowane do systemu, który instalujesz 

po trzecie: komunikat o którym piszesz “Kiedy włączam komputer można zobaczyć komunikat że sterownik dysku nie jest znaleziony” zapewne nie pochodzi z Bios’u więc mam wątpliwość czy poprawnie sformatowałeś HDD.

po czwarte: skoro komputer startuje z HDD (patrz powyżej) czy napewno poprawnie ustawiłeś bootowanie na CD/DVD

PS. Gdy nie jesteś pewny zawsze możesz uruchomić opcję wyboru sposobu rozruchu (napędu) poprzez wywołanie tzw. boot menu np. klawiszem F12, F11 itd (zalezne od producenta płyty głownej)