Nie wykrywa karty sieciowej i nie można zainstalować sterownika

Witam, posiadam lapotpa Toshiba satellite p75-a7200. Podczas instalacji sterowników do systemu windows 7 64 bit ultimate, nie wykrywa mi sieci bezprzewodowej wi fi…Gdy próbuje zainstalować sterownik to wyśiwetla się błąd: Installer can’t find Qualcomm Atheros AR81 Familly Controler ethernet. W menadżerze urządzeń, w zakładce karty sieciowe nawet nie wykrywa karty sieciowej. Moge jedynie korzystać z modemu przez kabel usb, a wifi kompletnie nie chodzi. Co z tym zrobić?

parol12 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

To jest karta Ethernet, czyli karta sieciowa przewodowa. Potrzebujesz sterowników do karty WiFi. Sprawdź, jaki to dokładnie model karty przy pomocy Speccy bądź podając identyfikator sprzętu. Czy w menadżerze nie masz przypadkiem jakiegokolwiek urządzenia nieznanego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Albo włącz kartę przełącznikiem sprzętowym.

 

Wyłączona w biosie

Wyłączona włącznikiem lub kombinacją Fn+F…

Uszkodzona

 

Na pewno to karta WIFI Qualcomm Atheros AR81? , bo może być inna? ale jak sprawna i włączona powinna być w menadżerze urządzeń jako niezainstalowane urządzenie?

Jest to screen z programu speecy, pisze tam że wifi jest wyłączone lecz nie da się go włączyć w żaden sposób albo ja coś źle robie…

Na wcześniejszym Windows 8 64 bit wifi chodziło.

http://forum.dpcdn.pl/uploads/monthly_10_2014/post-234803-0-17238300-1414341063.png

Udało się, musiałem zaintalować sterownik o nazwie: Intel Realtek Wirelees. Dziwne nawet nie wykrywalo mi nic podobnego, ale skoro działa to dobrze, dzięki za wszelkie porady. Temat do zamknięcia.