Problem z wykrywaniem dedykowanej karty graficznej Lenovo G500s

Witam. Zakupiłem Laptop z I3 2,4GHz 4 GB ramu, win 8 64 bitowy, kartami: Intel HD4000 i Nvidia Ge force 720m 2giga. Nie jest to sprzęt do gry, ale zastanawia mnie dlaczego w momencie przełączania z zintegrowanej karty na dedykowana po grze zawsze widać zasobnik intela? Czyżby nie udawało się przełączyć? Pytam dlatego, bo mam w kilku grach np WRC 4, czy battlefield heroes (sieciówka) i starym Instinct bodajże z 2006 roku mikroprzycinki. Szczególnie widać to w grach WRC4 i BH, bo tam nie mogę przełączyć karty z zintegrowanej i występują takie problemy. Natomiast na Instinct już mogłem i miałem te same problemy. Dodam, że np w Outlast (widniało, że zmienia się na NVIDIE) mogłem grać bez żadnych ścinek. Regulowałem na wysoką wydajność i w opcjach zintegrowanej karty i za każdym razem te ścinki. Czy nie wykrywa mi Nvidii czy to normalne>? Aktualizowałem stery do Geforca a Intel miał nowe. 

Możesz przeciesz uruchomić ręcznie - prawy klawisz myszy i urochom z procesorem wysokiej wydajności albo ustawić w panelu liste programów które maja działac z karta NVIDIA. Ale karta NVIDIA 720 to jest niewile lepsz od tego INTELa. Stery do NVIDIA musisz mieć od producenta a nie ze strony NVIDIA bo te nie będą ci współpracowały z Lenovo Energy Maganement i nie bedzie przełączało karty

Robiłem ręcznie i tak jak napisałeś. aktualizowałem stery poprzez właściwości grafiki nvidia nie ściągałem inaczej, choć jak przełączam to tak mi się wydaje jakby ciągle intela działała właśnie.

Naciśnij start wpisz nvidia znajdż panel sterowania nvidia po lewej stronie masz ustaw kofigurację efektów Physx i zaznacz z lisy zamaist wybór automatyczny na twoją karte graficzną ¡Pamiętaj Sprawdzaj co jakiś czas temeparature karty graficznej!

Zrobiłem wg wskazań i nic to nie dało wówczas i zaniechałem bawienia się w to. Jednak ostatnio odpaliłem sobie Mafię II, gdzie można sprawdzić benchmark i przy wszystkich możliwych ustawień pod NVIDIE tam wykrywa zintegrowaną. Grzebałem w biosie i tam jest switachable lub uam i jest ustawione to pierwsze. Mimo wszystko nie chce mi się uruchomić NVIDIA. Wykrywa ją w systemie, ale się nie chce uaktywnić przy grach. Niby nie powinno mnie to martwić, bo komputer używam bardzo mało do rozrywki typu gry, ale zastanawiam się czy coś nie jest uszkodzone? Sterowniki już odinstalowałem od NVIDII i instalowałem od producenta od razu i różne kombinacje stosowałem, a mimo to nic nie pomogło.

 

Co tu jeszcze można zrobić? Mam komputer na gwarancji, ale oddawać też mi się nie śpieszy bo później nie miałbym na czym pracować przez jakiś czas.

Po pierwsze to czy kupiłeś kompa z systemem czy sam instalowałeś ?Jeżeli z systemem to sprawdź w BIOSIE czy NVIDIA nie jest wyłączona.

Jeżeli sam instalowałeś to najważniejsze jest aby były te co najmniej zainstalowane w tej kolejności:

  1. Intel Chipset Driver

Już kupiłem z systemem win8. Zrobiłem tylko aktualizacje do 8.1. Gdzie można w BIOSIE to sprawdzić?

W Configuration jest coś takiego jak Graphis Device i musi być ustawione na Switchable Graphic. Ale jak przeistalowałeś na Win 8.1 to zainstaluj przynajmniej te sterowniki co Ci napisałem z Windowsa 8.1. Tu masz stronke lenowo: http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g500s-notebook

Chociaż jak widzę nie ma wszystkich sterowników po 8.1.to możesz mieć problem. Po co aktualizowałeś ? Trza było sobie zrobić przynajmniej kopie partycji. Masz tak przeciez program OneKey Recovery.

Jest włączone na Switchable Graphic. Zrobie te instalki sterowników, ale już niektóre pokazują się jako aktualne i nie można ich z tej strony zainstalować.

 

Zainstalowałem wszystko jak napisałeś. Niektóre starsze sterowniki niż były i mimo to dalej jest HD graphic. W programie CPUz pokazuje dwie karty, ale co z tego jak w grach działa zawsze ta gorsza.