Program do formatowania dysku

Wiem że jest taki program(programy) do usuwania całej zawartości dysku. Formatowania wszystkiego jest to chyba formatowanie nisko jakieś tam. I mam pytanie czy wiecie gdzie jest program abym mógł sformatować wszystko . Bo jak sie bierze z dyskietki startowej to coś zostaje na dysku. A ja chce tak jak nowy dysk. Da sie tak bo mi nauczyciel mówił ale pwoiedział że juz nie ma tego programu. Można to tez w Biosie zrobić mam bios 2001 AMI BIOS. Napiszcie program i żródło lub jak to w biosie zrobić.

Witam.

Za pomocą polecenia: np.: C:\ Format c:/u pozbędziesz się wszystkiego.

Polecenie to powoduje, iż formatowanie dysku odbywa się poprzez zapisanie każdego bajtu wartością tzw. szesnastkową.

Ja znam polecenie FORMAT C : !

Chce tylko całę usunąć wszystko ze wpisami itd. Są tekie programy poid DOS. I jeszcze to polecenie C:\ Format c/u… to jest całe ??

Podane przeze mnie polecenie “czyści” wszystko.

Z programów, przeznaczonych do formatowania niskopoziomowego służą m.in: Ontrack Disk Manager, Microscope v.9 lub też Adaptec EZ-SCSI.

O takich przynajmniej słyszałem.

O to mi chodzi. Ale masz te programy linki.

Program PARAGON HARD DISK MANAGER 5.6 PL z EKSPERTA nr.2 wymaże ci ci całą partycję lub dysk.Winda potem widzi ją jako surową.NERA. :o

A czy to polecenie dziala jak programy.?

Partition Magic lub Partition Expert :smiley: