Projektor - sygnalizowanie problemu z lampą

Zakupiłem używany projektor BENQ MS513P na allegro. 

 

Teoretycznie, ma tylko 120godzin użytych w lampie (nie wiadomo czy nie był resetowany). Niestety nie umiem wejść w serwisowe (ukryte) menu, gdzie pewnie byłby pokazany faktyczny przebieg.

 

Projektor kupiłem jako 100% sprawny, jednak przy włączaniu (prawie zawsze) pojawia się czerwona lampka przy napisie “LAMP” i następuje restart projektora. Po restarcie (około 20-30 sek) już działa normalnie. Nie jest to dla mnie jakiś problem, po prostu projektor dłużej się włącza. Obawiam się jednak, że może to świadczyć o jakimś uszkodzeniu lampy. 

Czy ktoś może mi coś poradzić? Teoretycznie powinienem go oddać w ciągu kilku dni sprzedawcy albo wcale…

Zobacz w tym manualu

hipodrom , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Tak, znam ten manual. Jest tylko napisane, że istnieje jakiś problem z lampą i żebym skonsultował się ze sprzedawcą. Trochę słabo opisane…

Dokładny cytat : 

 

Projektor automatycznie się wyłączył. Przy  próbie włączenia projektor ponownie się  wyłącza. Skontaktuj się ze sprzedawcą