Ps3 czy nowy komputer?

Witam mam dylemat co wybrać czy kupić używane PS3 czy może kupić komputer stacjonarny. Chciałbym się od was dowiedzieć jak to będzie z grami czy konsola ps3 osiągnęła już max który może wyciągnąć z grafiki czyli te nowe tytuły już nie będą tak spektakularne wszystko się skupi na nowej konsoli czy może jednak. Jak to się ma w porównaniu konsola PS3 ewentualnie Xbox360 do komputera za 3000 zł. Ciągnie mnie do konsoli ponieważ jest tam kilka moich ulubionych gier Gran turismo itp  lecz chciałbym kupić już coś przyszłościowo. Trudno mi jest porównać ten “pojedynek” ponieważ na tą chwilę nie posiadam ani dobrego komputera ani konsoli dlatego jeżeli macie takie porównanie napiszcie jak najwięcej co by się bardziej opłacało. Mówimy tutaj tylko o aspektach rozrywkowych. W sumie głównie chyba ciągnie mnie do konsoli ponieważ jest dużo gier multiplayer  nie przez internet. 

Jak myślisz przyszłościowo, to kupuj konsolę - gry na PS3 jeszcze przez długi czas będą wychodzić, a PC jak PC - co chwila trzeba coś wymienić by coś nowego poszło :slight_smile: Do gier to konsola, inaczej jeśli chcesz mieć sprzęt do pracy i grania - to wtedy wydajny PC jak znalazł się przyda.

Rozumiem a jak z grafiką przyznam jestem typem gracza dla którego ważna jest grafika   również przywiązuje wagi do multiplayer aby pograć sobie z kolegami  to jest ten dylemat. Jak się ma grafika w ps3 czy z czasem nowych produkcji nie będzie stała w miejscu ?

Oczywiście że grafika konsolowa w stosunku do elementów cząsteczkowych i wykończeniowych w stosunku do PC kuleje. Grafa konsolowa jest bardzo ładna, ale sporo jej będzie brakowało do PC. Tylko co z tego, bo gry w konsolach są bardzo płynne, a w PC musiałbyś wpakować sporo kasy by tez było płynnie i ładnie…

Kosztem miejscami żenującego poziomu grafiki, i to też nie zawsze. Spójrz jak płynnie działają niektóre tytuły na konsole tak zwanej nowej generacji (PS 4 XO.

Przyszłościowo to cóż - trzeba już spoglądać w kierunku PlayStation 4 lub XBOX ONE.

 

PlayStation 3 choć świetne, to jest już jednak past-genem, o którym Sony przed premierą PS4 już mówiło, że po premierze nowej generacji będzie nadal wspierane, ale nie ma co liczyć na tak długą powtórkę jak z PS2. Przyjmując zatem 10 letni support Sony jak to zwykle bywa, no to wpadamy na rok 2016 hipotetycznie i PS3 idzie w odstawkę. Oczywiście jest jeszcze druga strona medalu - support może być, ale deweloperzy niekoniecznie mogą tworzyć gry. PS2 też miało długi support, ale co z tego, skoro końcówką wpadały co najwyżej porty z PSP i pewnie sporo japońskich gier, niedostępnych u nas.

 

Sumując - PS3 można kupić, bo aktualnie jest stan przechodni między past-genem i current-genem, tak jest zawsze, dlatego gry są nadal na obie konsole. Niemniej PS3 jest już past-genem i trzeba mieć tego świadomość, że po nowości trzeba będzie niedługo sięgać na PS4, a nie na PS3. Gier jest sporo już wydanych, ale myśląc o PS3 jako przyszłościowej konsoli do nowości, to nie, rzekłbym, że lepiej odkładać na PS4.

 

Sama grafika na PS3 jest bardzo dobra, prawdę mówiąc jak nie porównujesz wprost PC z PS3 monitor przy telewizorze, to różnic nie zobaczysz. Jednak nowej epoki jakości grafiki już nie oczekuj - układy graficzne mają już swoje lata, choć nadal można na nich sporo. Grafiką bym się jednak nie przejmował - jest ładna i tyle :slight_smile:

zalezy w jakie gry grasz bo na konsoli we wszytsko się pogra

mam ps3 i praktycznie stoi bezurzyteczne. wolał bym zainwestować w komputer.

Skoro masz budżet 3000 zł (?) To bierz PC/PS4/XO nie ma sensu pakować się już w Past Geny.

Jezeli patrzysz w kontekscie grania to wg mnie PS3 a nawet PS4 jak najbardziej, no ale desktop da Ci więcej mozliwości, bo oprócz grania wyedytujesz też np. pracę licencjacką w przerwach pomiędzy tekkenem a fifą2014:)

Nowy komputer albo Ps4 raczej :wink: ja mam już pół roku i powiem ci że jest świetne ! :smiley:

Komputer, czy PS4 jest świetne? Bo to drugie raczej nie jest. 

Jeżeli masz tak mały budżet to zdecydowanie ps3, w cenia ps3 nie kupisz nawet przyzwoitego pc.

To co zyska na zakupie samej konsoli, straci przy zakupie gier na nią. Dla oszczędnych to nie jest dobre wyjście. 

Gry za 200 zł a potem DLC, gra Ryse: Son of Rome na PC nie dość że wyszła taniej to jeszcze ze wszystkimi dodatkami za które gracze konsolowi musieli płacić.

To nie do końca prawda, nowe gry na konsole są znacznie droższe ale w przypadku zakupu PS3 to chyba nie problem bo nowe gry na ta konsole wychodzić już nie będą. Używane gry na konsolach są z kolei bardzo tanie, stale dostępne za allegro za około 40/100zł.

Nowy gry na PS3 ciągle są wydawane i będą jeszcze przynajmniej do 2016 roku.

 

Używane gry na konsole są i tak droższe od używanych gier na PC. 

PS3 przyszłościowy dobre żarty gry będą wydawane tylko do 2016 roku dłuższą perspektywę się ma przy PC lub PS4.

Tylko największe tytuły typu AC lub inne Call of Duty. Te nieco mniej znane mogą mieć dłuższe wsparcie, gdyż w 2016 stare konsole ciągle będą w posiadaniu wielu ludzi.