Puste okno "Urządzenia i drukarki"

Windows 7 Home Premium, 32-bit, SP1, jak mówi. Po kliknięciu na “Urządzenia i drukarki” pojawia się okno, na górze zaczyna “lecieć” zielony pasek i … to tyle. Pasek dojeżdża do swojej prawej skrajnej i tak sobie wisi, pulsując. W oknie nic się nie pojawia.

Nie wiem, kiedy tak się zrobiło, ale większość (widocznych) kłopotów z tym komputerem zaczęła się po tym, kiedy podkusiło mnie, żeby zainstalować niejaki KingSoft PC Doctor. Nie umiem sobie z tym poradzić. Na forum wyszukałem, że ktoś miał taki problem, ale rozwiązało go uaktywnienie usługi Bluetooth Service. U mnie ona jest aktywna, co widzę pod msconfigiem, ale na “Urządzenia i drukarki” to nie pomaga. Sugestie?

najwyraźniej program zaktualizował sterownik ale błędnie go wykrył

hmm może przywracanie systemu przed instalacją tego programu

Program wywaliłem, przywróciłem system do stanu sprzed, ale to w zasadzie niczego nie zmieniło. Zniknęła część kłopotów (np. problem z dostępem do dysków USB), ale “Urządzenia i drukarki” jak były puste tak są nadal.

Dodane 16.09.2012 (N) 11:38

Dodatkowa informacja: problem ma związek z interfejsem Bluetooth. Ponowne zainstalowanie sterowników dostarczonych przez producenta sprzętu (Samsung) nie rozwiązuje trudności. Jedyne lekarstwo, jakie póki co znalazłem, to kliknąć prawym klawiszem na ikonkę Bluetooth na pasku zadań, z menu kontekstowego wybrać “Wyłącz adapter”, a następnie zrobić restart systemu (bez restartu problem nie znika).

Ale straciłem pewność, czy winny tu jest wyżej wspomniany optymalizator; być może zawsze tak było przy włączonym Bluetooth, a dopiero teraz to zauważyłem. Samsung R522.