Pytanie dla mnie wazne

jestem początkowym Komputerowcem wiec prosze sie ze mnie nie naśmiewać. :slight_smile:

mam pytanie : mam komputer dell gx 260 . czy moge cos z nim zrobic ulepszyc włożyc inna karte?

Procek intel 4 1.8gh

ram 512

grafika 32 bez a… 3d ;(

Prosze o szybkie i wyrozumiałe ODPOWIEDZI !!

ps kazdy dostanie nagrode piwko czy jak to sie tam nazywa :slight_smile: :smiley: :stuck_out_tongue:

Dell jest bardzo dobrym sprzetem tanim dla tych, co raz kupia i na tym koniec. Osobiscie nie lubie Dell, bo wszystko do Dell trzeba kupowac na stronie producenta Dell.

Dell specialnie produkuje taki sprzet, ze praktycznie nic innego nie pasuje po za czesciami drozszymi czesciami z Dell. Mialem kiedys Dell i wysylalem go do Polski. Chcialem dodac pamieci RAM,

nic nie pasowalo z innych tanich sklepow czy internetowych stron od innych producentow. Bo w listkach w pamieciach byly inne naciecia, (2-3mm blizej, badz dalej odstep) dopiero wkladajac pamieci,

okazuje sie ze cos nie pasuje. Musialem zamowic drozsze pamieci w Dell by zrobic upgrade. Zmienialem tez wiatrak na prcesorze bo szumial, kupilem standartowy wiatrak w sklepie i

okazalo sie, ze nawet wtyczka z wiatraka jest inna, nie standartowa. Musialem cudowac z koncowka wtyczki, czyli ze starego wiatraka uciac, izolacja i do nowego zainstalowalem.

Karte grafiki jesli nie masz na plycie, smialo ci spasuje kazda, bo sloty do kart sa te same uniwersalne.

Sory ale…bredzisz :wink:

Pamięci do pc jest wiele typów (sd ddr ddr2 ddr3) i kazde maja inne nacięcia a dellowi nic do tego. Za to karty graficzne wszystkie dzisiaj sprzedawane sa pod pci-e 16x a wczesniej używano agp!

I to tez sprawia problem przy rozbudowie kilkuletnich pecetów bo podejrzewam ze do tego egzemplarza nic nowego nie kupi chyba zeby zmieniać wszystko :slight_smile: albo zadowolić używanymi z allegro

Przydałyby sie jakies informacje o płycie głównej…

Nie bredze, skladam komputery juz od 1990 roku. Wiec nie mowi mi jakie sa typy pamieci czy odmiany pamieci.

Wez do reki kazdy typ pamieci roznych (wszystkich) producentow na przyklad popularnych 240-Pin DDR2 SDRAM, i przyloz do tych pamieci, pamieci Dell 240-Pin DDR2 SDRAM

Zobaczysz minimalna roznice. Nie trzeba nawet uzywac mikroskopu. Nie wejdzie ci w slot bo nie pasuja.

Dell tyle tych komputerow naklepal przez lata, ze moge sie tylko mylic w kilku procentach, ze akurat ten typ komputera ma standartowa plyte.

Dell jest jedynym producentem, ktory wiekszosc sam produkuje. Reszte firm ma dostawy wprost od producenta. Robilem upgrade wielu znajomym w czesci z Dell,

ja juz wykrylem jak mozna sprawdzic czy dana plyta jest standartowa?, czy to czysty produkt Dell?. Wystarczy z tylu plyty tam gdzie sa lutowania, sprawdzic czy w miejscu

lutowan tych plastkow, do ktorych wchodza pamieci. Jest obok wiecej otworow, a zalanych cyna?. czy ich nie ma. Jesli nie ma nic, plyta i slot jest standartowy.

Wejdz na strone producenta Dell, w dzial akcesoria. Tam nawet pisza, ze wszelkie upgrade, powinienes u nich zamawiac, i sa podane typy i modele komputerow.

Sory, nie mam Della i cofam pamięci, po prostu tekst że “sloty do kart graficznych są takie same i spasuje każda” przy AGP (które prawdopodobnie jest w kompie o którym mowa, albo nawet zwykłe PCI) i PCI-e pod które produkowane są już wszystkie nowe karty uświadomił mnie że Twój poziom wiedzy na ten temat nie jest najlepszy i stąd domniemałem że Twój problem z pamięciami wynikał z nieznajomości a nie z polityki Della.

Krzeptos mógłbyś podać dokładniejsze oznaczenia sprzętu z menedżera urządzeń albo z programu typu Everest?

Radzio a te komputery wysyłane do Polski to nowe chociaż były? Czy z recyklingu? :smiley:

Jedni pracują na zmywaku a drudzy, wiesz… :smiley: to żart oczywiście!

A ten Dell GX260 (używany), z procesorem Intel Pentium 4 2,4GHz 256KB Cache kosztuje 259 zł :slight_smile:

Krzeptos a czy ta grafika nie jest czasem zintegrowana?

Zastanów się czy warto w niego inwestować.

a czy mozna włozyc inna karte graficzną i gdzie jest na nia slot . Był bym wdzięczny jak by ktos opisał lub zdjęcie wrzucił :smiley: z góry dziekuje

Krzeptos sam go otwórz, zrób zdjęcie płyty głównej i wstaw tutaj. I zapodaj dokładne jej parametry jak prosił cayman3_11 wtedy łatwiej będzie Ci pomóc.

http://w635.wrzuta.pl/plik/8qWI6C7jgGi/pulpit :? 8) :lol: :x :-x :stuck_out_tongue:

czyli mozna cosz nim zrobic ?? chciałbym zebyscie powiedzieli po ludzku :slight_smile:

Z tego co pamiętam to Dell miał obudowy typu “slim” zapewne stąd problem w dokupieniu karty graficznej.

co do Innych kart pamięci to nie przypominam sobie żeby były inne niż standardowe.

Pierwsza rzecz - panie Radek:

Dell niczego sam już od dawna nie produkuje, kiedyś owszem były zamawiane części specjalnie dla DELL, ale odkąd są standardy obowiązujące wszystkich jedyne różnice to obudowy i płyty główne (z zachowaniem standardowych magistral) i bez bredzenia o różnicach w pamięciach - pamięci są dokładnie takie same firm m.in. NANYA, MICRON, SAMSUNG, HYNIX i kilku innych.

Po Ludzku - co do tego konkretnego kompa - to chyba jest OPTIFLEX - jest to obudowa typu desktop, kup kartę na AGP tzw. LOW PROFILE, jest to karta niższa (mniejsza) pasująca do tego typu obudowy, jednak przy AGP x 4 jest to zakup co najmniej nieopłacalny ( ale to twój wybór)- takie komputery produkuje kilku producentów - nie tylko DELL.

I nie mówmy o pamięciach SIMM, które mało który z forumowiczów pamięta, podobnie jak to, że kiedyś nie używało się nazwy “dysk twardy” (HDD) - tylko Winchester ( ja również siedzę parę lat w komputerach i nie dam sobie wcisnąć lipy Radku), i nie pisz co było przed 2004 rokiem, bo wtedy właśnie opatentowano nawet technologię NCQ do dysków, i nie myśl, że złożyłeś już tak dużo komputerów w swoim (długim) życiu, bo znam ludzi, którzy chyba złożyli więcej kompów niż masz włosów na ( na pewno już siwej) głowie, myślę że nawet u nas nie działają już takie śmieci, które masz na myśli.

PS

szanuj innych a będą szanowali ciebie - RADKU z USA.

Krzeptos ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.