[Pytanko] Jaki internet wybrać?

Cześć. Do tej pory mam internet od jakiegoś prywatnego typa, szkoda gadać.

Pytanie brzmi:

Od jakiej firmy wziąć neta (do max 40zł) ale taki, który pozwoli mi na to:

Pobierać pliki szybko (przykład: 5GB max w 1godz.)

Oglądać na YT bez czekania na bufrowanie

Oraz żeby w grach FPS (cs) nie lagowwało i żebym nie miał pingu 1763

 

Mam na oku netię:

http://www.netia.pl/oferta-dom/internet.html

 

Co wy o tym myślicie (pakiet 10Mb/s za 39,90zł) ???

 

Pytanko drugie:

tam niżej )na tej stronce neti) jest nagłówek “Co dostaniesz dodatkowo”

I tam jest “Chmura osobista” i “Rabat na TV Samsung” Co jeśli ja tego nie chcę??’

 

Oraz co to znaczy (tam pod abonamentem) “Tylko na netia.pl” i obok pisze: “1 miesiąc za 1zł”

-Że za pierwszy miesiąc płacę 1zł tak! ??

 

A no i jak bym to kupił to dostanę router?? tak jak tam pisze “W każdej ofercie dostajesz: Zaawansowany router…”

I wystarczy że go podepnę do anteny (od innego routera odepnę bo tak jak mówiłem mam od typa jakiegoś)

i wtedy będzie wszystko działać czy ktoś tam od nich przyjedzie? ??

 

Z góry dzięki… a raczej z dołu góra będzie po zmianie NETA ;D

10Mbit wystarczy do oglądania Youtube, VOD w 720p, ping zależny od okablowania i innych kwestii tego nie wywróży.powinno być w granicach 50ms, raczej nie więcej.10Mbit to pewnie z 4.8GB/h

 

Chmura jest w ramach abonamentu.

Skontaktuj się z Netią i się dowiedz jaka jest realna możliwa prędkość u Ciebie i czy oferta nie jest ograniczona do LLU (linia Netii).

 

Router, który otrzymasz podpina się pod linię telefoniczną (RJ11) od Netii lub Orange/TPSA. Nie podpina się go pod żadną antenę.Do działania usługi jest wymagana aktywna linia telefoniczna (telefonu nie musi być, ale linia musi działać). Orange świadczy usługę Neostrada, opcja 10Mb/s wraz z utrzymaniem linii kosztuje 88.24zł/msc.

 

Skontaktuj się z netią, zostaw namiary, sami zadzwonią.

 

Kurier przywiezie przesyłkę z umową oraz routerem. Sama usługa zostanie uruchomiona raczej bez udziału technika w domu.

 

Tak

 

Sprawdz czy masz w budynku UPC/Vectra/MultiMedia,mają z reguły lepsze oferty.

Ok dzięki rozjaśniłeś mi trochę.

A co jeżeli nie mam tej linii telefonicznej? ??

To nie mogę mieć neta? ??

 

A ta antena to ma takie wyjście jak np. router i antenkę się do routera podłańcza to ta antena ma takie samo wyjście jak ta antenka.

A od jakiego dostawcy mogę mieć neta bez tej linii telefonicznej? ??

 

Ja mieszkam w domu. (To są dostawcy neta?) Znajdzie się u nich coś za 40zł??? ale żeby był szybki net

Neostrada, Netia oraz Dropss (Netia) i podobne usługi działają jako sygnał ADSL, który jest przesyłany linią telefoniczną. Do świadczenia usług jest wymagana linia telefoniczna. Więc musisz ją mieć lub ew. być gotowym na jej zainstalowanie (technik z danej firmy sam zainstaluje gniazdko). W przypadku Orange jest dodatkowa opłata 28zł/msc za utrzymanie takiej linii telefonicznej - chyba że posiadasz telefon, wtedy tej opłaty nie ma. W przypadku usług Netii nie ma takiej opłaty jeśli jest to linia telefoniczna Netii.

 

Orange/Play/T-Mobile/Plus - Internet mobilny LTE z limitami (LTE w zależności gdy jesteś w zasięgu tej sieci, w tragicznych przypadkach może to być tylko EDGE) transferu. Ew. coś radiowego czyli pewnie coś podobnego co miałeś.

Czyli jak kupię ten pakiet od Netii (10Mb/s za 40zł) to:

-Przyjedzie ktoś podłączy tą linię telefoniczną. (Jaki za to koszt)

-Czy będę płacił za tą linię telefoniczną (ja tak to ile?)

-Czy to prawda że internet z multimedi przeszkadza w grach (ma zmienne ip)??

 

Dostawcy internetu oprucz neti,neostrady,orange są jakieś jeszcze??/

To zależy od twojej lokacji. W blokach często są wymienieni dostawcy+orange, czasami Netia ma swoje kable. Musisz się sam zorientować. Ci dostawcy kablowi oferują swoje usługi tylko w wybranych lokalizacjach nawet w dużych miastach blisko centrum.

 

Raczej nie. Zmienne IP jest w Neostradzie i pewnie w Netii też. IP samo się zmienia raz na 24 godziny, co może skutkować zerwaniem połączenia na moment. Jak nie siedzisz 24/7 to raczej tego nie odczujesz.

 

Orange pobiera 28zł/msc za utrzymanie linii. Netia nie pobiera opłaty za linię gdy jest ich okablowanie. W przypadku usług Netii na kablach orange pewnie opłata będzie również wynosić ok 28zł/msc.

 

Wejdź na stronę Netii, zostaw swoje dane wraz z numerem telefonu i czekaj na telefon od nich. Oni Ci powiedzą co są w stanie zaoferować, ile będzie kosztować instalacja i jaka jest realna możliwa prędkość tego internetu. Neostrada/Netia dają pakiety do 10Mb, może to być niska prędkość i będzie zgodnie z umową. Podobnie robią UPC i spółka. Dużo zależy od stanu okablowania, odległości od centrali. Najlepiej się skontaktuj z nimi, niech Ci przedstawią ofertę.

 

Sam migruję z Neostrady na Dropssa:).

Okej dzięki dużo mi pomogłeś :smiley:

Ja raczej do nich dzwonić nie będę bo mam 15 lat powiem dla taty żeby zadzwonił do nich.

Ja pisząc tutaj chciałem trochę się dowiedzieć jak to jest z tym netem :stuck_out_tongue_winking_eye:

 

Nie rozumiem jeszcze tylko jednego:

 

Co to znaczy “Netia nie pobiera opłaty za linię gdy jest ich okablowanie” a potem piszesz “W przypadku usług Netii na kablach orange pewnie opłata…”

 

No to w końcu pobiera czy nie? Już mówiłem że mieszkam w domu a nie w bloku. 

Okolice Łap może kojarzysz?? Jest jakaś lepsza oferta dla tego rejonu??

 

Na multimedii jak wpisałem dokładne dane to wyskoczyło że nie można u mnie ich oferty zainstalować. Po podaniu zamieszkania kolegi też nie można a i tak kol. ma od multiMedi.

 

Czy dropss jest dobry?? :> Zmieszczę się w granicach ~40zł ???

Dropss jest raczej skierowany dla abonentów Neostrady, którym kończy się umowa. Koszt to 49zł (LLU - linia Netii) lub 59zł (BSA - Linia Orange/TPSA). Chyba nie da się nawiązać nowej umowy od zera. Jest to marka Netii poniekąd.

 

Netia nie pobiera opłat za utrzymanie linii telefonicznej jeśli usługa jest świadczona na ich okablowaniu telefonicznym czyli okablowaniu Netii. Netia ma dostępne okablowanie tylko w wybranych lokalizacjach, nawet w Warszawie mało gdzie jest dostępne ich okablowanie. Z racji że są to ich kable nie pobierają opłaty za świadczenie usług na kablach Netii. W przypadku braku okablowania Netii muszą świadczyć usługi na okablowaniu Orange/TPSA, które jest dostępne prawie wszędzie, nawet na wsiach. Z racji że Orange jest konkurencją dla Netii muszą płacić orange na dzierżawę okablowania. Tutaj najlepiej się dopytać samego operatora Netia jak dokładnie to wygląda.

 

Te bazy na stronach www operatorów mogą być nieaktualne, najlepiej się kontaktować z infolinią operatora, oni mają dostęp do bazy.

 

Zadzwoń też do tej Multimedii :slight_smile:

Okej Dzięki.

A w plusie się da internet stacjonarny? Czy tylko LTE?

 

Opłaca się brać od UPC?? (10Mb/s za 49/mc)

W UPC chyba nie trzeba linii telefonicznej?

Nie. Ale też musisz potwierdzić czy obejmują twoją lokalizację.

Weź pod uwagę, że na sieci TPSA, zależnie od lokalizacji, niekoniecznie osiągniesz szybkość połączenia pozwalającą na to min. 5 GB w godzinę. To oznacza że łącze musi mieć ponad 10 Mb/s, a w wielu przypadkach osiągalne jest mniej, np. ja mieszkając w domu mam maksymalnie 6 Mb/s mimo wykupionego pakietu na 10 Mb/s w TPSA.

Żeby mieć UPC musisz mieć też doprowadzony ich kabel. Skoro nie masz linii tel. to w sumie wątpię, żebyś miał dociągnięta tam kablówkę od UPC ;) 

Już się zgubiłem ;D

To może inaczej:

Chcę internet za max 50zł który pozwoli na:

-Granie w gry fps bez lagów (cs mam ping ponad 1000)

-Pobieranie gier/plików/itp. Mam grę której aktualizacje są prawie co tydzień, max to 5gb no i żeby mi to się pobierało max 1godz. A nie jak teraz 12godz. (Serio)

-oglądanie na yt bez czekania

-podłączenie routera do anteny, lub tak żeby granice były w 50zł

Multimedia ma Internet spełniający te wymagania, ale musisz się z nimi skontaktować w celu potwierdzenia czy jest możliwość instalacji.

UPC również spełnia te wymagania, i też musisz się kontaktować z zapytaniem czy się da zainstalować u Ciebie.

Neostrada (Orange) 59zł jeśli masz telefon stacjonarny jeśli nie to 88zł/msc… prawdopodobnie ma zasięg u Ciebie, jakość usługi zależy od kilku tam czynników. Ale jest poza Twoim budżetem.

Netia.

 

Kontaktuj się z Multimedią w pierwszej kolejności, skoro kolega ma to może i u Ciebie się da to zainstalować. Możesz też u kolegi sprawdzić jak to działa przy użyciu stronki speedtest.net (robi ona pomiar wysyłania, odbierania danych oraz pomiar ping). Kolega daleko mieszka?

Ok dzięki jutro zadzwonię. Nie jakieś 10 minut drogi do kolegi a poza tym to moja rodzina :wink:

Tylko jest mały problem.

On ma właśnie od multimedii i jak gra w cs to go wywala itp. i osoby które tam grały mówią że net od multi przeszkadza w cs bo ma zmienne ip czy coś takiego więc nie wiem jak to jest, zadzwonię i zobaczymy.

 

Od orange odpada po 1 za drogo a po 2 jakoś nie przepadam za tą firmą.

 

Szkoda że od Netii się nie da (nie stać mnie na linię telefoniczną) bo mają dobrą ofertę (do 60Mb/s za 50zł) :frowning:

No nic jutro jak zadzwonię to się odezwę,

Optymista. Mam Neostradę i w ramach Neostrady/Netii 10Mb to u mnie max, a mieszkam kilka  przystanków od centrum warszawy i kilkaset metrów od centrali:).  Możesz się z nimi skontaktować jak z innymi operatorami nie wypali w celu przedstawienia oferty.

 

Też, bo drogo. Ale specjalnego wyboru tutaj nie mam.

Mam zmienne IP, grałem w wiele gier na Xbox Live, kilka po LANie przez internet czy nawet Quake 3 i nie zauważyłem by mnie wywalało. Niech sobie kolega sprawdzi tą stronkę speedtest.net, może ma wysoki ping lub jego łącze gubi pakiety.

Okej dzięki.

Czyli da się od Netii bez tej linii tel. czy nie?

Bo te 60Mb/s było by lepszym rozwiązaniem niż 10Mb.s bo wtedy miałbym min. 30 (przy 60mb) a przy (10Mb) będe miał min. 5 :frowning:

Netia, Orange świadczą usługi w ramach sygnału ADSL, który jest przesyłany przy użyciu linii telefonicznej. Bez niej świadczenie usługi jest niemożliwe. Musi być aktywny telefon stacjonarny lub aktywna linia telefoniczna lub gotowość do jej założenia i ew. ponoszenie kosztów jej utrzymania. W przypadku Orange jest to 28.24zł/msc, w przypadku Netii musisz się dowiedzieć u nich. Nie mam pojęcia jaki jest koszt.

 

W przypadku Multimedia musi być ich instalacja kablowa lub ew. firma musi zrobić taką instalację. Czy zrobi to zależy od kilku czynników. Czasami firmy robią takie dodatkowe instalacje, a to płaci administrator budynku. Kontakt z Multimedią w celu przedstawienia oferty…

 

Uzyskanie większej prędkości jak 10Mb/s na dużym odcinku na łączu ADSL może być trudne. Zależne od odległości od centrali, jakości kabli, lokalizacji. Sam operator (Orange/Netia) powinien wiedzieć jaka prędkość jest realna. Na infolinii mogą Ci podać takie informacje. Patrząc na mapie to jest jakaś mała miejscowość, to różnie może być.

W skrócie - żeby mieć jakiś tani i fajnie działający internet musisz mieć jakiś kabel. Czy to linię telefoniczną, czy kablówkę (lepiej). Po antenie raczej nic lepszego niż masz nie dostaniesz. 

Aha Dzięki. Czyli trzeba myśleć o telefoniku lub chociaż linii. :smiley:

Jutro zadryndam do nich i się zobaczy