Reinstalacja systemu Windows7 - Pendrive bootowalny nie działa

Witam.

 

Jakiś czas temu mój komputer uległ awarii. Po jej usunięciu (wymiana płyty głownej, zasilacza i RAM-u) chciałbym przeinstalować system. Mam bootowalnego pendrive’a z systemem ale nie wiedzieć czemu nie chce mi go odczytać. Nie wiem czyja to wina. Pendrive robiony w programie Universa USB Instaler. Płyta główna to ASUS P5Q Deluxe. Pomoże ktoś?

Jeśli system to Windows 7 to użyj programu “Windows 7 USB/DVD Download Tool” czy jakoś tak

A wkładasz go do USB 2 ? Z USB3 nie odpalisz.

 

Ta płyta nie ma czegoś takiego jak USB 3.0 .

@Jasioo666 - czy napęd USB pokazuje się w boot menadżerze (F8 podczas startu komputera)?

 

Zapytam co było przyczyną tak rozległej awarii? Zapewne “markowy” zasilacz. Jaki masz teraz zasilacz po wymianie?

@Veers - Pokazuje się w oknie wyboru z czego ma bootować.

@mrFreeze - Pewnego dnia sprzęt nie chciał się odpalić. Kuzyn dziewczyny po oględzinach stwierdził że to płyta główna. Więc kupiłem tego Asusa. Okazało się że to jednak nie to. W necie poczytałem trochę i wymieniłem zasilacz marki WhiteEnergy ATX-500W na Chieftec Smart Series 600W. Ale okazało się że to dalej nie to. Miałem remont i przez ten czas komp i cvzęści spoczywały u kumpla - informatyka. Poprosiłem aby zerknął jak bedzie miał chwilę czasu. Tydzień później zadzwonił że mam na FB w wiadfomości linka do RAM-u który mam kupić sztuk dwie. Okazało się że 3 z 4 kości RAM nie działają. Po wymianie tych sprzętów chcę (a nawet chyba muszę, tak mi się wydaję) przeinstalować system.

Masz ISO z systemem rozumiem? Zrób pena jeszcze raz tym programem co Ci @LosTigeros proponował powyżej zawsze nim robię i nie mam problemów.

http://wudt.codeplex.com/

 

Zasilacz masz OK po wymianie wolałem się dopytać bo różnie to bywa z tymi “naprawami”. Wymienią pół kompa i wsadzą kolejny “markowy” zasilacz

Akurat co do sprzętu to doradzał mi właśnie kumpel który odkrył usterkę. Jak będę w domu to się tym zajmę i dam znać.

A masz w biosie ustawione bootowanie z usb jako pierwsze? Ewentualnie przed dyskiem twardym?

A tak wgl. Obecny system się włącza? Wyświetla się jakiś komunikat przy składaniu pendriva?

@Jasio666 Nie jest przypadkiem tak, że jedynie zgrałeś pliki instalacyjne na pendrive’a, pomijając przy tym ustawienie czegoś takiego jak flaga rozruchu dla niego (“bootflag”)? Bez tego nie odpalisz instalatora.

 

Niedawno sam instalowałem system z USB i namęczyłem się nieźle, zanim doszedłem do tego, że brakuje flagi oznaczającej pendrive jako bootowalny.

Operacje te wykonywałem jednak na Linuxie, dla Windowsa możesz spróbować tego:

http://www.ehow.com/how_6065097_change-boot-flag-usb.html

 

Następnie zresetuj komputer, ustaw w BIOSie kolejność dysków twardych przesuwając pendrive’a na górę listy i ustaw rozruch z dysku twardego (nie USB). Mam nadzieję, że się uda :slight_smile:

@mrFreeze zadziałało. System postawiony. Dzięki.