Reinstalacja Windows 7 na laptopie, recovery dvd uszkodzone

Witam. Chciałbym wgrać ponownie windows 7 (home premium x64 pl) na swojego laptopa (Asus K50AF).

Niestety nie posiadam płyty z w7, a jedna z recovery dvd jak się okazało, jest uszkodzona.

Na spodzie laptopa mam klucz do mojej wersji systemu.

Czy pobranie niescrackowanego obrazu w7 z jakiegoś źródła i użycie mojego klucza będzie wiązać się z utratą licencji?

Po czym można ewentualnie poznać, że dana kopia jest niescrackowana zanim przystąpię do jej instalacji?

Jeszcze jedno pytanie (wiem, że głupie ale wolę się zabezpieczyć): posiadana przeze mnie licencja to OEM czyli jak rozumiem system związany jest z danym sprzętem. Co to konkretnie oznacza? Wymieniłem swojego czasu baterię, klawiaturę oraz mysz. Czy to się liczy?

Próbowałem wyszukać podobny problem w internecie ale nie bardzo wiem jak sformułować zapytanie.

Hej,

Tak, możesz pobrać obraz i zainstalować system przy jego pomocy, aktywując go swoim kluczem. Jak poznasz, że obraz nie był modyfikowany? Najlepiej po sumie kontrolnej - Microsoft podaje na swojej stronie sumy kontrolne do obrazów systemu w różnych wersjach.

Licencja OEM przypisuje się do płyty głównej, więc zmiany peryferiach czy baterii nie mają znaczenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jedyny problem to znaleźć płytę gdziekolwiek!!,  z taką wersja Windowsa czyli (home premium x64 pl). Możesz to też znaleźć w internecie i zainstalować używając swojego klucza (numerku)

OEM tzn nie możesz go instalować na innym komputerze czyli nie możesz użyć swojego klucza na inny komputer.

W licencji liczy się numerek (klucz) a nie nośnik z jakiego instalujesz.

Zakupy które dokonałeś maja zerowe znaczenie jeśli chodzi o licencję.

Przy wersji OEM są problemy gdy kupisz nowy dysk, nowy procesor czy płytę główną - krótko części bazowe a nie jakieś bzdety.

Napisałem problemy co też nie musi oznaczać utraty licencji a tylko walkę z Microsoft.

 

PS widzę że pojawiła się dobra odpowiedź w czasie mojego pisania

Dziękuję za odpowiedzi. :slight_smile:

Hej,

Ok, to suma dla Windows 7 Home Premium x64 PL. Wersja z SP1 powinna mieć poniższą sumę kontrolną.

Jeśli zaś chodzi o linki, to niestety z przyczyn regulaminowych nikt na forum Ci takich nie poda. Musisz googlować, a na pewno znajdziesz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chodzi o to, że fabrycznie miałem system bez SP1.

Zatem rozumiem, że musi to być koniecznie home premium x64 pl BEZ sp1

Hej,

Nie. Danym kluczem będzie można aktywować zarówno wersję z SP1, jak i bez niego.

Pozdrawiam,

Dimatheus