Rozdzielczość a wymiary zdjęcia w pikselach

czy zdjęcie o rozdzielczości 300 dpi to tak samo jakby powiedzieć że zdjęcie ma wymiary 300 * 375 pikseli?? nie mam zielonego pojęcia o grafice, kto mi powie jak sprawdzić jakie ma wymiary w pikselach dane zdjęcie i jak to można zmienić i jakim programem?? darmowym oczywiście… :frowning:

PPM na zdjęcie, właściwości, podsumowanie, zaawansowane i tam masz wszystko pięknie napisane. Zmienić zdjęcie można na przykład za pomocą genialnego w użyciu IrfanView, który gdzieś tu na vortalu w przeglądarkach graficznych ma swoje godne miejsce :slight_smile:

dzięki :slight_smile: przydało się i juz mi wszystko gra

Odświeżam troszkę temat.

Mam pytanie. Potrzebuje przesłać mailem swoje zdjęcie o rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi

Sprawdzam swoje zdjęcie i tam mam w właściwościach:

rozdzielczość pionowa 160 dpi i w poziomie też 160 dpi.

Czyli ogólna rozdzielczość to ile? 160 dpi? Czy jak to się liczy? Mnoży przez siebie? (160*160?)

Jeżeli faktycznie mam rozdzielczość 160dpi tego zdjecia, to jak mogę zwiększyć rozdzielczość do 300 dpi nie zwiększając rozmiarów obrazka, bo tylko taka rozdzielczość mu odpowiada.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc :slight_smile:

Twoje zdjęcie ma 160dpi.

Rozdzielczość zmienisz programem graficznym np. Gimpem (Obraz>Skaluj obraz)

Taka modyfkacja zmniejszy wymiary zdjęcia w mm, wymiary w pikselach zostaną takie same

Tak trudno odszukać definicję " dpi"?: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dpi

100 dpi to 100 punktów na cal.