Serwer www - wielkość liter w nazwach folderów

Witam

Wrzuciłem swoją stronę www na serwer Linuxpl i napotkałem problem. Mianowicie pisząc stronę na swoim komputerze nie zwracałem zbytnio uwagi na wielkość liter w nazwach plików, folderów, których używałem. I tak np. w kodzie mam ścieżkę Folder/Folder/Plik.php, zaś rzeczywista struktura katalogów wygląda tak: folder/folder/plik.php. Po umieszczeniu strony na serwerze pojawia się mnóstwo błędów. Czy da się coś z tym zrobić ? Jest jakaś możliwość takiego skonfigurowania serwera, aby ten nie zwracał uwagi na wielkość liter ?

Nie da się sprawić aby serwer był case insensitive, wynika to bezpośrednio z tego iż większość z nich stoi na platformie Unix/Linux których partycje (ext) rozróżniają wielkość liter - w przeciwieństwie do FAT czy NTFS na Windowsie.

Moja rada? Zacznij dbać o porządek w plikach, najlepiej wszystko małą literą rób, wtedy nie będzie problemu.

Rada jest świetna! Też polecam zwracać na to uwagę, najlepiej stosować tylko i wyłącznie małe litery i nie będzie problemu.

Inna sprawa, to chyba da się przepisywać adresy na poziomie htaccess ze zmiana wielkości liter

uprzedzam, nie sprawdzałem tego

RewriteEngine On

RewriteMap lc int:tolower

RewriteCond %{REQUEST_URI} [A-Z]

RewriteRule (.*) ${lc:$1} [R=301,L]

Rada podobna jak powyższe - używaj wyłącznie małych liter. Do tego dochodzi brak polskich znaków, spacji i innych śmieci. Potrzebujesz spację - wstawiasz podkreślenie. Stosując się do tych prostych zaleceń nigdy nie będziesz miał problemów z działaniem serwisu, niezależnie od platformy na której zostanie postawiony.