Skype?

Mam problem co sie dzieje namowilem siostre na zalozenie skype kupila mikrofon i jest problem podlaczyla go i nie dzila ona mnie slyszy ale ja jej nie w czym jest problem???

Ona mieszka odemnie 100km wiec na odleglos umawiamy sie podlaczyla mikrofon w dobre gniazdo ale nadal nie dzila w czym problem…

Ma win XP i jest taka sprawa ze jak ja wsadzam mikrofon to automatycznie wyskakuje mi okienko ze go znalazlo u niej tego nie ma/////?? czemu???

pytanie, czy ustawiła wszystko dobrze? w Ustawienich Skype w zakładce Audio jest opcja “Wykonaj rozmowę testową z pocztą głosową skype”

ja też mam XP i u mnie też nie pojawia się że znaleziono mikrofon, także to nie jest ten powód

w ustawieniach Właściwości audio niech wykona “Testowanie sprzętu”

niech naciśnie w zasobniku systemowy na ikonke Regulacja głośności;)) Mikrofon (wycisz) oodptaszkowac;];] i dać głos zeby było słychac;))

Najprawdopodobnmiej bedzie cisza to wina nie skype ale chyba polacznie mikrofon -->komputer wyglada tak jakby go nie widzial kom czemy?? U mnie po wlaczeniu mikrofonu pokazuje sie momentalnie okienko ze wykryto mikrofon a u niej nie czemu??

przecież już Ci napisałem że to nie jest objaw uszkoszonego mikrofonu, u mnie też sie nie pojawia dymek że wykryto mikrofon a wszystko chodzi jak trzeba

spróbuj tak

Panel Sterowania -> Dźwieki i urządzenia audio -> Głos -> Testowanie sprzętu -> i dalej zgodnie ze wskazówkami

1]

w Ustawienich Skype w zakładce Audio jest opcja “Wykonaj rozmowę testową z pocztą głosową skype”

2]

niech naciśnie w zasobniku systemowy na ikonke Regulacja głośności;)) Mikrofon (wycisz) oodptaszkowac;] i dać głos zeby było słychac;))

3]

zaznaczyć lub odznaczyć [wejście liniowe]

4]

w opcji mikrofon \ zaawansowane też odznaczyć [może blokować]

Albo jest po prostu wyłączony w urządzeniach wejściowych…

Start -> Akcesoria -> Rozrywka -> Regulacja głośności , Wybieramy Opcje -> Właściwości , “Odtwarzanie” i zaznaczamy wszystko co tam jest oraz wchodzimy w drugą opcję “Nagrywanie” i tam również zaznaczamy wszystko.

można też:

start \ programy \ akcesoria\rozrywka \ rejestrator dżwięku

sprawdż na mikrofonie czy nagrywa ,

Niech zrobi jak napisał M@rek, lub jest jeszcze jedna opcja- jeśli ma nowszą karte(np. jakiegoś SB) i podłączyła mika do czerwonego gniazda (czyli takiego jak kolor wtyczki), to nie ma sie co dziwić, niech spróbóje do niebieskiego gniazda… Ja byłem w serwisie z mikrofonem i mnie wyśmiali bo mówiłem, że jest uszkodzony a co sie okazało nie to gniazdo…a już szewskiej pasji dostawałem, eh… ;]

instalowałem skype i problem z dżwiękiem tkwił właśnie w tych punktach