Skype i GG - nie mogę się zalogować

Mam nowego Windowsa. Pobrałem Google Chrome od razu (nie będę siedział na IE), GG i Skype. Wcześniej jeszcze sterowniki do karty sieciowej i sterowniki NVIDIA. Włączam sobie Skype, wpisuję login i hasło… Po czym wyświetla mi się kręcące się, białe kółeczko. No dobra, myślę sobie, zawsze tak było. Tylko, że tym razem trwało to zbyt długo. Wyłączyłem. Brat mieszka w Anglii, mieliśmy porozmawiać, ale nie mogę się zalogować na Skype, więc uruchamiam GG. Ta sama sytuacja. Loguję, mam swój profil, tylko… Lista kontaktów się ładuje cały czas, avatar też, jak próbuję coś zrobić, to pisze, że nie jestem zalogowany… Internet mam, Google Chrome mi działa.

Jeżeli internet “normalnie” działa, to najprawdopodobniej twój firewall blokuje oba te programy. Wyłącz go na chwilę i sprawdź czy da się zalogować…

Zrobiłem tak. Po 15 minutach ładowania się, wróciło do wpisywania loginu i hasła i pojawił się błąd: “Skype nie może się połączyć”. Na stronie skype sprawdzałem, żadne rozwiązanie nie rozwiązało mojego problemu.

Gadu korzysta z portów 80, 443 czyli zazwyczaj otwartych więc jeżeli masz dostęp do www to i gg powinno się łączyć - spróbuj zainstalować inną wersję komunikatora, dostępu przez web gadu.

Gadu Gadu nagle zadziałało, włączyłem dzisiaj komputer i pojawiła się lista kontaktów, avatar i jest dobrze. Jedynie Skype dalej nie chce się zalogować :frowning:

Zauważyłem, że prócz GG i Skype, nie mogę nic wrzucić na facebooka, ani na jakiś hosting, ani na youtube filmiku wrzucić… Co się dzieje?!

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak