Skąd u mnie internet w laptopie?

Siemka

Powiem szczerze, że nie wiem czy nie wywalicie zaraz tego posta do kosza, ale muszę zadać może i głupie dla niektórych pytanie.

 

Otóż mam od wczoraj lapka Dell Latitude D630 - nie potęga, bo kupiłem go za bezcen dla mojego synka, żeby sobie na nim coś tam pstrykał, i zdziwiło mnie, gdy przy wyłączonym WiFi i Blutaczu pojawiło się połączenie z netem.

 

Nie mam nic w żadnym usb, port PCi jest pusty, nie jest on nigdzie połączony LANem, a mimo to działa w nim internet - wytłumaczy mi ktoś w jaki sposób?

 

Wyświetla mi się coś takiego jak okienko “dell mobile broadband card utility” - gdzie w zależności od miejsca pobytu pokazuje mi sięć 3G, EDGE, HSDPA to sieci Orange, to sieci Plus. Jak kliknę connect, to bez problemu mnie łączy (jeśli jest zasieg) i mam taką prędkość, jaka jest aktualnie na nadjniku dostępna.

 

Jest jakas możliwosć, że jest jakiś modem z sim zainstalowany w obudowie lapsa?

Z opisu na stronie producenta wynika, że laptop posiada modem 3G i jeśli to używany sprzęt, to możliwe, że ktoś zapomniał wyjąć kartę SIM z modemu.

Tak, jeśli masz modem 3g (były takie konfiguracje) i włożoną kartę sim to stąd internet, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Lepiej upewnij się jaki pakiet internetowy jest włączony bo za niedługo “Magiczny” internet padnie.

 

co masz na myśli pisząc magiczny internet padnie?

 

Wiem, że to nie cuda, pytam tylko skąd połaczenie.

 

teraz doczytałem gdzieś, że pod baterią podobno jest miejsce na SIM, zerknę dzisiaj w domu czy tam jest jakiś SIM, może to aero2?

 

No właśnie, tylko ja nie wiem kto był właścicielem tego sprzętu, mam go od kogoś, kto podobno pracuje w DELLu i ma pofirmowe sprzęty na sprzedaż. Kupiłem go za bezcen, wiec nie rozumiem jak ktoś, kto to sprzedaje nie sprawdza co jest w lapsie?

Najlepiej sprawdź jaka karta jest w modemie, bo jeśli to karta z pakietem to po jego wyczerpaniu internetu nie będzie.

 

o tym też pomyślałem, zdziwiło mnie tylko, że ktoś oddał mi taki komputerek, nigdy się z takim czymś nie spotkałem

 

zerknę czy to aero2 czy coś innego, bo może to darmowy necik…:slight_smile:

Wiesz co to paserstwo ? http://pl.wikipedia.org/wiki/Paserstwo

Aero raczej to nie jest  bo  przecież  tam trzeba captchę wpisywać przy starcie i byś się zorientował raczej, no chyba że nie otwierałeś  przeglądarki. Jest też opcja że  jeżeli jest to były sprzęt firmowy to ktoś mógł nie dopilnować  i nie usunął firmowej karty SIM- jeżeli tak jest  to wstrzymaj konie entuzjazmu i radości bo używanie takiego neta może w konsekwencji spowodować że  firma  która  jest właścicielem takiej karty raz że zablokuję ja dwa jeżeli natrzaskasz  transferu na  duże sumy może  zechcieć  je potem od Ciebie wyegzekwować

ło matko, co ty nie powiesz…

po to wchodzę na forum, żeby zapytać ską to coś u mnie działa, mam lapsa od wczoraj i nie wiem, stąd moje zdziwienie i pytanie jak sprawdzić dlaczego i na jakich zasadach działą u mnie net

odpuść sobie, deklem nie jestem, gimbusem tez nie

 

Podałem przykład aero, bo to gdzies tam wyczytałem, nie korzystałem nigdy z tego

 

co do opcji firmowej SIM - też nad tym od razu pomyślałem, ponieważ mnie to zastanowiło, a będąc człowiekiem rozsądnym wolę to sprawdzić, żeby wykluczyć coś takiego jak napisałeś…

 

pytanie pozostaje: gdzie szukać tej ewentualnej karty SIM, doczytałem, że gdzies może być pod klawiaturą, w modemie…?

Sloty najczęściej są pod bateria laptopa i są oznaczane standardowym znaczkiem

Edycja

Także w tym sprzęcie slot karty SIM jest dostępny  po wyjęciu baterii

sprawa się wyjasniła, dał mi poprostu swój komp, tzn ten, gdzie sam włożył jakąś kartę orange - kartę mu juz zwróciłem, komp sie już nie łaczy :slight_smile: