Spacewalker mainboard, co to za sprzęt?

Siemanko !

Mam taki mały problem, znalazłem w piwnicy stare pudełko a w środku trzy komponenty : płytę główną i chyba jakieś dwie karty związane z grafiką :stuck_out_tongue: Chciałbym się dowiedzieć co to za sprzęt i czy jest coś warty (albo jakie muzeum go przyjmie :stuck_out_tongue: )

Poniżej fotki :

 

PS Wiem że na płycie jest procek Intel i486 SX orz jedna kostka Ramu (4 Mb SIMM) i nie mam pojęcia czy całość działa bo nie posiadam niestety zasilacza AT żeby to jakoś sprawdzić

W większej mierze zwracam się do starszych użytkowników forum bo płyta już całkiem czasowa

 

Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Hej,

Płyta główna to SIS486 3-VLBUS. Trident to karta VGA na złącze ISA - dokładnie Trident TVGA8900D. Ostatnia to też karta rozszerzeń na port ISA - dzięki niej zyskujemy porty COM, LPT oraz złącze IDE, do podłączenia dysku twardego. :slight_smile:

Jeśli chodzi o wartość sprzętu, to ciężko coś powiedzieć. Do muzeum raczej za wcześnie - jeśli poczekasz jeszcze z 20 lat, to czemu nie. Ewentualnie ktoś, kto kolekcjonuje starocie, będzie skłonny za to coś zapłacić.

Pozdrawiam,

Dimatheus