STEAM - o co z tym chodzi?

Witajcie. Jako, że nie jestem jakimś zawodowym graczem i nie gram za często nie jestem w tym aż tak na bieżąco. Może to się wydać dość archaiczne, ale o co chodzi ze STEAM’em? Są jakieś konta na sprzedaż (sporo tańsze od gier, poza tym na kontach jest parę gier), ale jak w to grać skoro nie ma się samej gry? Co to jest status VAC? Jak ktoś może napisać parę zdań z czym to się jje to byłoby fajnie.

U źródła już byłeś ?

http://store.steampowered.com/about/

Steam umożliwia ściągnięcie zakupionych gier z ich serwerów, a status VAC pokazuje czy ktoś wcześniej nie oszukiwał / używał sposobów na ominięcie zabezpieczeń w grach (tzw. cheaty)

Istotą STEAM-a jest konieczność przypisania gry (a właściwie cd-key’a) do konta STEAM. Gra przypisana jest do konta na stałe, więc chcąc sprzedać grę, sprzedajesz właściwie swoje konto, do którego przypisana jest dana gra.

Są dwa rozwiązania: albo ściągasz grę w całości z aplikacji STEAM, albo kupujesz, np. na Allegro wersję pudełkową gry bez klucza i wtedy instalujesz grę z płyty.

Co raczej odradzam, bo tacy cwaniacy po pewnym czasie, gdy sprzedaż ucichnie, odzyskują konto za pomocą oryginalnego klucza/numeru karty z którego dokonali zakupu. Lepiej założyć sobie takie konto i kupować same klucze.

program “steam” to klient,platforma i sposób zabezpieczenia gier przed piractwem

po zainstalowaniu klienta “steam” logujesz się na konto utworzone już wcześniej (albo robi się nowe konto) na platformie steam w zakładce “steam” - zaloguj albo po instalacji steama pokazuje sie okienko i tam jest pozycja logowania do istniejacego konta/utworzenia nowego a podczas logowania podajesz login i hasło i tyle

jak się zalogujesz widzisz jakie gry masz na koncie : np.black ops, sniper ghost warior, modern warfare 2

we wszystkie te tytuły możesz sobie grać, wedle woli i uznania - w singla i multi( o ile nie ma bana)

można je ściągnąć,a instalka uruchomi się sama ale można też zainstalować z płyty

nick w grze to coś innego niż login do konta, można go zmieniać a ponadto do konta przypisany jest adres mail na który przychodzą powiadomienia (np.jak tą samą grę masz zamontowaną na dwóch komputerach w domu,co jest legal, ale jednocześnie można grać tylko na jednym,chyba,że wyciągniesz kabel sieciowy :smiley: i na jednym to wtedy grasz w multi a drugim śmigasz singla) jak trzeba uwierzytelnić drugi komp.

mail i hasło do konta można zmienić wg.instrucji (intuicyjna i bardzo prosta sprawa)

jak masz konto w “steam” to kupujesz sobie klucze do gier

sam klucz aktywujesz w zakładne “gry”-“aktywacja produktu steam” i klucz podaje się tylko raz (z kluczem z płyty jest tak samo), potem gra jest zapisana na stałe do konta, nie da się jej sprzedać, chyba ,że z całym kontem ani przenieść/przypisać do innego konta

klucze są dużo tańsze od płytowej wersji

w “steamie” jest też takie coś jak xfire - dodaje się znajonych,można sobie pisać albo gadać, dołanczać do gier ze znajomymi

status “vac” określa czy konto nie ma ograniczeń czyli bana

kont steam można mieć kilka, ale mogą być problemy z graniem w sieci (czego doświadczyłem),problem jest taki ,że trzeba sie wylogowywać i logować na nowo do innego konta

jak masz jeszcze jakieś pytanie pisz…postaram się odpowiedzieć.

Yhym, no to troszkę jaśniej. Czyli, mogę kupic sam klucz (np. na Allegro, trochę tam tego jest z tzw. automatu) i wtedy wklepu7je klucz i mogę pobrać grę i grac tak? Jeżeli kupie konto z jakimiś grami to również mogę pobrać te gry i w nie grać. A jak z płatnością, wyłącznie PayPal itp.? Czy gry są tam także w wersji PL? Pytam, żeby potem nie wyszło, że nie wiadomo skąd jest jakiś rachunek do płacenia.

z kluczem jest tak jak piszesz kupujesz,wklepujesz,aktywujesz ,pobierasz i grasz…zwrócić należy jednak uwagę na wersję językową zakupionej gry,żeby pl była

jak masz już konto z grami to używasz wszystkich z konta

musisz kupować twz.klucze europejskie czyli dla krajów unii, tam jest też wersja pl,ale zawsze też się aktywuje wersja ang (innych nie próbowałem montować)

płatność jest różna, nie wiem czy masz na myśli płatność za konto czy za kupowanie gier ?

na steamie nie ma dodatkowo płatnych gier,jak są na koncie to grasz i tyle, płatne są twz.dlc czyli pakiety dodatków do podstawowej wersji gry, które się kupuje tak samo jak gry

przeważnie są to nowe mapy dla multi lub nowe tryby rozgrywek dla singla albo i to i to

aha bo bym zapomniał : do pobrania są zawsze za darmo wersje beta gier,trzeba tylko zaznaczyć żebyś był powiadamiany

bety są po angielsku, ograniczone czasowo, ale zawsze za free, to można sobie zdanie wyrobić o gierce

Sorry że się podpinam ale czy STEAM wymaga stałego dostępu do internetu po instalacji gry ?

Nie jest wymagane, jeśli pozwolisz zapamiętać dane konto na określonym komputerze - jeśli przypadkowo się wylogujesz, żeby znów mieć dostęp do gier, niestety musisz zalogować się ponownie :wink:

Odkopię temat

Kupiłem właśnie gierkę (pudełkowa wersja) na Allegro wraz z kontem Steam, widzę, że na koncie jest możliwość zmiany adresu e-mail i hasła, czy mimo to jest możliwość odzyskania konta przez poprzedniego właściciela?

Pudełkowa wersja, czyli wysłał całe pudełko z grą? Jest karteczka z kluczem (zużytym)?

Chodzi o kod aktywacyjny (3 x 5 cyfr)? Jeśli tak to mam na tylnej okładce instrukcji

Jeśli sprzedał Ci z kluczem - konto jest już Twoje :slight_smile: