Sterownik Ekranu AMD przestał działac ale odzyskał sprawnosc

Witam.

 

2 tygodnie temu zakupiłem nowy komputer, nowa maszyna, miałem nadzieje ze wszystko będzie super smigało…

mam win7 i nie moge grac w zadne gry poniewaz… co okolo 30min - 1h (a czasem co chwile), :

  1. scina caly ekran

  2. ekran robi sie czarny

  3. po 3-4 sekundach jest ok i wyskakuje owy blad

 

przejrzalem caly internet, poprawilem wszystko to co ludzie pisali a mianowicie :

wylaczylem przyspieszenie sprzetu w adobe flash playerze

sterowniki sprawdzilem,zaaktualizowalem windowsa i sterowniki do najnowszych (dostalem razem z komputerem)

 

poprostu próbowalem wszystkiego… lecz zminimalizowalem problem ze wystepuje co okolo 1h… lecz w grach jest to wciaz uciazliwe…

 

jest ktos w stanie pomoc ?

spróbój DriverBoster zaaktualizyj tym sterowniki i powinno pomóc 

wszystkie sterowniki “aktualne” są zaaktualizowane

Jak chcesz uzyskać pomoc to podaj konfiguracje sprzętową i wersję Windows 32 ? 64 ?  Mamy wróżyć z fusów czy jak ?

Często przyczyną tych zjawisk jest zbyt podkręcony CPU i/lub GPU , zbyt wysokie napięcie na mostku północnym (NB VOLTAGE) choć programy testujące stabilność systemu “mówią” , że wszystko jest w porządku .

Windows7 32 bitowy

GRAFIKA : AMD RADEON R9 200 Series

PROCEK : Intel Core i5 - 4590 CPU 4GB 3,3 GHz

Aktualny sterownik znajdziesz na stronie AMD . Jeszcze mi się nie zdarzyło aby był na płycie dostarczonej przez producenta był aktualny sterownik . (DriverBoster sobie podaruj bo zainstaluje Ci się więcej śmieci niż będziesz miał pożytku . Takich programów to ja unikam jak “ognia”) . 

Czy podkręcałeś CPU i/lub GPU ?

nie, komp jest nowy, ma około tydzien, od pierwszego dnia po zlozeniu mam problem z tym problemem i szukam rozwiazania :confused:

Ty go składałeś ? Co pokazuje CPU-Z i GPU-Z ? w kwestii taktowania ?

ja, a podpowiesz gdzie moge to sprawdzic? nie jestem obeznany w tym temacie

 

db, zainstalowalem wlasnie sterowniki ze strony AMD

ftp://ftp.cpuid.com/cpu-z/cpu-z_1.71.1-en.zip

 

CPU

Core Speed

Multiplier

Bus Speed

 

Graphics

PerfLevel (Core , Memory)

 

http://uk1-dl.techpowerup.com/SysInfo/GPU-Z/GPU-Z.0.8.1.exe

 

GPU CLOCK

DEFAULT CLOCK

MEMORY

MEMORY

Temperatury w porządku

Sterowniki są te same z oryginalnej strony AMD problem dalej wystepuje

aktualizacja sterowników za pomocą Driver Booster dalej blad

moge jeszcze zrobic cos poza oddaniem komputera do servisu? widocznie otrzymałem zepsuty…

GRAFIKA : AMD RADEON R9 200 Series

to seria kart a nie konkretna karta. Podaj konkretny model karty oraz markę i model zasilacza. 

Radeon R9 270 Series

2gb GDDR5  256 bit 28 nm PCI Express 3.0 DirectX11

 

Zasilacz Chieftec GPS-600A8, 600W, box (GPS-600A8)

Chyba pozostaje serwis w takim razie, bo zasilacz wystarczający jednakże czy to wina grafiki czy zasilacza to tylko na serwisie sprawdzą. Chyba, że masz możliwość podpięcia grafiki do innego kompa.