Svchost.exe 100% cpu zobacz co z tym zrobić

Napewno niejednej osobie zdażyło się że svchost.exe po starcie systemu i jak już trochę komp podziałał zjadał nam 100 % użycia procesora i to muliło nam kompa. Sam tak często miałem.

Przyczyną jest usługa AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNE

Ten przypadek jest opsiany nawet na stronach Microsoftu

Gdy włączamy Pc system widnows xp szuka jakiś niezainstalowanych aktualizacji Tylko jakich??? :slight_smile: I to tam właśnie zżera całą moc obliczeniową komputera

ROZWIĄZANIE:

Wystarczy wyłączyć aktualizacje automatycze( PPM na mój komputer>>> właściwości>>>zakładka aktualizacje automatyczne>>> WYŁĄCZYĆ CAŁKIEM

A potem wejść w usługi systemowe i wyłączyć usługę AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNE(wybrać: tryb uruchomienia: WYŁĄCZONE)

Potem już tylko restart pc i wszystko gra

Dodam że sposób działa w 80 % przypadków z użyciem 100% CPU przy starcie systemu

PO TYM SPOSOBIE NALEŻY RĘCZNIE INSTALOWAĆ WSZYSTKIE POPRAWKI DLA SYSTEMU KORZYSTAJĄC Z MICROSOFT UPDATE!!!

a nie napisałeś, że w tym przypadku należy ręcznie sprawdzać i instalować nowo pojawiające się poprawki. przecież nie zostawisz systemu nie aktualizowanego??

Masz rację grzegorzch ja co jakiś czas odwiedzam stronę Microsoft update

Oczywiście po tym sposobie trzeba RĘCZNIE AKTUALIZOWAĆ SYSTEM

Microsoft juz chyba wydal dwie poprawki w tej sprawie. Ja wylaczylem automatyczne aktualizacje, wszedlem na strone update i recznie zaktualizowalem system.

Po aktualizacji recznej wlaczylem automatyczne i wszystko dziala jak powinno. Od tego czasu problem zniknal.