Czarny Ekran Logowania WinXP

Hej,

Jeśli piszesz w odpowiedzi na mojego posta, to oczywiście zrestartować komputer.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie zauważyłem żeby jakiś pasek migał patrzałem się w lewy i prawą strone u góry i na dole.

Żadnego migające paska nie widziałęm :confused:

Hej,

Rozumiem, że zamiast tego chcesz normalny obraz startowy systemu z przelatującymi paskami?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, dokładnie.

Proszę Pana niech mi Pan coś doradzi :slight_smile:

Hej,

Kliknij w Start -> Uruchom -> msconfig.exe. Następnie w zakładce Rozruch odznacz opcję Rozruch bez interfejsu GUI. Następnie kliknij Zastosuj i uruchom ponownie komputer.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie wiem jaki masz typ systemu tylko ja mam WIN XP i jak włączyłem msconfig.exe. to nie mam takiej zakłądki jak rozruch , no chyba że mam tylko gdzie indziej tylko , że ja jestem może ślepy czy co :slight_smile:

Hej,

Faktycznie w Windows XP jest inny nieco układ. Chodzi o zakładkę Boot.ini oraz odznaczenie opcji /NOGUIBOOT , gdy klikniesz domyślny wpis dotyczący startu systemu - tak jak na screenie poniżej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja już miałem tą opcje odznaczoną, wiec chyba lipa z tego wyjdzie ;/

Hej,

Pokaż zatem, jak wygląda zawartość pliku boot.ini. Znajduje się on na głównej partycji systemowej - domyślnie jest on ukryty.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zawartość pliku skopiowałem do notatnika o to ON:

Plik Boot.txt

Hej,

Faktycznie nie ma takiego wpisu. Trochę dziwne. Czy wcześniej nie używałeś jakiś bootloaderów, które zmieniały wygląd menu startowego w systemie?

Ewentualnie spróbuj najpierw zaznaczyć w sekwencji startowej tę opcję /NOGUIBOOT i kliknij Zastosuj. Następnie zrestartuj system. Po uruchomieniu znów ten sam krok, tyle że odznaczasz tę opcję. Stosujesz zmiany i kolejny restart. Jakieś zmiany?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Proszę pana żadnych bootladerów czy tam jak się to nazywa nie używałem .

Mój problem nastąpił gdy odinstalowałem anywirusty AVAST oczywiście normalnie go usunołem przez panel sterowania i dodaj/usuń , ale potem zobaczyłęm na internecjie , że tak się nie usuwa tylko w trybie awaryjnym go trzeba usunąć bo w ogóle w normalny sposób go nie usune bo pod koniec proces się zatrzymuje i tylko moge wyłączyc po przez menadżera zadań.

 

Dobrze spróbuje tak jak Pan mówi .

Hej,

Zatem teraz uruchom komputer w trybie awaryjnym i popraw deinstalację Avasta przy pomocy narzędzia: https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tylko że ja wcześnie już to zrobiłem tylko moze mnie wcześniej źle zrozumił .

Hej,

Czyli rozumiem, że Avast odinstalowany w trybie awaryjnym, wykonane czyszczenie rejestru i dysku przy pomocy CCleanera?

To też nic nie dało?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chyba już straciłem nadzieje no nic trudno jakoś przeżyje bez tego ekranu powitalnego dziękuje za dobry gest i w ogóle za POMOC DZIEKI :slight_smile:

Może przeskanuj kompa **** bądż Malwarebytes możesz go ściągnąć z portalu i uruchomić 30 dniowa wersje i pobierz aktualizacje  ? Spróbuj.

___________________________________________________________________________________________

Polecanie niedoświadczonemu użytkownikowi korzystania z programu pokroju Combafix’a, to nie jest najlepszy pomysł. Dla Malwarbytes Anti-Malware nie trzeba aktywować 30-dniowego okresu próbnego. Skanowanie można wykonać normalnie z poziomu darmowej wersji programu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety efektu nie ma ;/

Hej,

Uruchom zatem skanowanie poprawności plików systemowych - http://support.microsoft.com/kb/310747/pl. W wierszu poleceń wpisz:

sfc /scannow

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tylko , że mam mały problem ponieważ czytnik płyt po psuł mi się a akurat na mój laptop czynik troche kosztuje wiec to też raczej mi nie pomoże :confused: