Google Chrome

nie inwestowalem w nic poza mysza klawiatura obudowa i dzwiekowa do czego jest mi potrzebny komp jedynie wymienilem ramy i dysk na ssd i pozbylem sie lepszej grafy na cicha bez wentylacji…

tak czy inaczej nie mialem takich duzych problemow wczesniej na tej samej konfiguracji… po aktualizacjach zaczela przegladarka zamulac i zabierac duzo zesobow procka… ale po reinstalce chrome na nowo troche poprawilo sprawe… ale np jak chodzi o hotmail to nie chce mi sie juz tego ogarniac bo krew czlowieka zalewa czy analytics… np jak zakladalem post przed reinstalka to tutaj na forum nawet tekst zacinalo teraz juz nie

A masz zrobione wszystkie aktualizacje? Może ci mieli w tle 22H2, która nie może się zainstalować?

Wiesz co to za SSD, bo może tu jest problem?

Przeleć dysk Viktorią na wszelki wypadek.


Nie korzystam z tego programu, więc mogę się mylić, ale dziwnie długie czasy dostępu masz. Mój 15 letni (aczkolwiek w pełni sprawny) HDD ma krótsze. Ta podziałka też jakaś dziwna.

1 polubienie

Zrób normalny skan, bo dysk wydaje się być co najmniej zajechany zdrowo.

Wygląda na trafiony, albo zajechany, albo w użyciu przez inny soft.

Dla porównania tak wygląda mój dysk systemowy po 5 latach. Co ciekawe u mnie podziałka jest zupełnie inna. Powyżej 500ms to już na czerwono by było, nie wiem dlaczego u Ciebie tak jest, ale miałem kiedyś HDD gdzie było więcej <20ms niż <5ms i <10ms i trudno się z tego korzystało.
crucial

SSD powinien mieć w zasadzie wszystko poniżej 5ms. W końcu nawet te 5ms to sporo na taki dysk.
Nieliczne 10-20ms. Większą ilość wolnych sektorów wykazują już mocno zużyte dyski, lub uszkodzone.

Niestety przy dyskach SSD aby mieć pewność 100% co do stanu dysku, trzeba mieć mozliwość skasowania danych.

Możesz rozwinąć?

dysk ma ponad rok i jest uzywany tyko jako systemowy podczas skanow nic nie mialem wlaczone poza chrome komp mi chodzi 24h i leci muzyka do innych spraw mam duzej pojemnosci usb ale kiedy przesiadalem sie z hdd na ssd troche mnie dziwilo ze duzej roznicy w predkosci nie zauwazylem

nigdy w to sie nie bawilem mam wzmacniacz yamaha s 701 i kolumny tonsil zeus bas jest potezny :slight_smile: ale brak mi troche glosnieszego sopranu :frowning: nie wiem czy to zalezne od wzmacniacza czy kolumn… nie mam jak sprawdzic

Możliwości jest kilka np uszkodzony dysk od nowości albo problem ze sterownikiem. Sprawdź jaką masz płytę główną i zobacz czy na stronie producenta są sterowniki coś z SATA w nazwie albo AHCI.

Dysk jest uszkodzony, albo jest jakiś inny problem, np. przewód S-ATA uszkodzony, może nie współpracuje płyta poprawnie z tym kontrolerem. Dysk działa wolniej (czasy dostępu) niż HDD.

Zacznij od zmiany przewodu (zamień z innym), zmiany złącza w płycie. I test. Jeśli będzie tak samo, to pozostanie przerzucenie systemu gdzie indziej, formatowanie i jeśli dalej będzie tak samo, reklamacja.

Chodzi o to, że część nośników ma błędy w oprogramowaniu kontrolerów czasami użyty system powoduje różnego rodzaju nieprawidłowości. Bywa, nawet całkiem często, że dysk ma masę wolnych sektorów, a po wyzerowaniu wszystko znika i jest ok. Dzieje się tak, gdy np. TRIM działa wadliwie, widywałem też takie sytuacje, gdy system się często wieszał z powodu jakichś błędów aktualizacji itp.

Ale, bywa i to całkiem często, że dysk w odczycie jest malinowy, a zapis kuleje. Nie kasuje danych, wolno zapisuje, zawiesza się, znika itp. jedynym sposobem aby upewnić się, że dysk jest sprawny, lub nie, to zerowanie, i skanowanie ponowne.

probowalem to i to

jedno i drugie najnowsze z roku 2009

plyta asus p6t deluxe v2
plyta

widac ze bardzo dobrze siedzisz w temacie moglbys polecic jakis dysk na sam system z paroma programami najlepiej z amazon poniewaz mieszkam w niemczech i najlepiej tam kupowac

Na Amazon jest sporo podróbek. Trzeba uważać co się kupuje. Dyski są dosyć drogie u nich.
Nie wiem, czy taniej nie byłoby kupić w jakimś lokalnym sklepie.

Polecam Kioxia Exceria,
WD Blue .

Znośne dyski robi Sandisk, Samsung, Kingstone. Ale w przypadku tych ostatnich łatwo o podróbki.

Dziwne, bo to typowo dyskotekowe konstrukcje, wręcz powiedziałbym do remizy.
Mają sporo rezonansowego basu i wysokie też powinny być ostre. Tam są takie tuby z tego co pamiętam z cieczą ferromagnetyczną. Ta kopułka w środku jest łatwo wymienialna, może usmażyłeś i brakuje wysokich? Można też wymienić tą cewkę z kopułką na mocniejszą. Cewki możesz zmienić, o ile pasują gabaryty, impedancja i moc. W przypadku tych zamienników miękki i przyjemny dźwięk da jedwab, czy pianka, ale zdaje się, że tobie bardziej chodzi o ostrzejsze brzmienie, tutaj dobrze się spisze metal/tytan. Kupisza za kilkadziesiąt zł, wymiana to odkręcenie kilku śrubek i przylutowanie dwóch kabelków.

chodzi o to sopran jest ok tylko cichy nie wiem moze zaglusza go bas jak np. przestaje w muzyce grac bas a jest na full dzwiek to sopran jest slabo slyszalny na dysce by to nie przeszlo :rofl:

dziekuje… tylko jeszcze dwa pytania zanim sie zdecyduje na zakup dysku jezeli to tylko problem dysku?

  1. czy jest sens kupowac dysk ssd jezeli najnowsze sterowniki na stronie producenta sa tylko pod win 7 rok 2009
  2. czy to moze tez byc wina procesora poniewaz mimo obudowy z dobra wentylacja strasznie grzeje sie

Sterowniki masz w komplecie z systemem. Mam sprzęt z tych lat, i działa prawidłowo.

Nie wygląda aby miało to związek z CPU. Te dyski HP nie były zbyt wysokich lotów.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawdzić CPU.
Potrzebujesz CoreTemp , oraz Prime95 .

Pierwszy instalujesz w celu monitorowania temperatury, drugim obciążasz CPU (TortureTest).
Zobacz do jakiej temperatury to się rozkręci.

Co to znaczy dobre chłodzenie na CPU? Coś takiego?

chodzilo mi o dobry bas aby bylo czuc muzyke i w miare jakosciowy wzmaczniacz stereo bez bajerow o duzej mocy do tych kolumn a malo jest takich wzmacniaczy no i mam co chcialem :joy:

chlodzenie standardowe chodzilo o nowa obudowe dobrze wentylowana szukalem na procka lepszego chlodzenia ale ciezko z nowym do starego