Opóźnione dźwięki systemowe

Robię ostatnio laptopa dla znajomej, nówka z @x-kom.pl , tyle że ona się nie zna i poprosiła mnie o skonfigurowanie Windowsa (10 Home) i wgranie odpowiedniego oprogramowania.
I od początku jest jeden irytujący problem, każdy dźwięk systemowy jest opóźniony, a część jest trochę zniekształcona. Wygląda to tak - klikam coś, co powoduje wyświetlenie okna systemowego (np. z potwierdzeniem) i odtworzenie odpowiedniego dźwięku systemowego. Normalnie jest tak, że i okno i dźwięk pojawia się od razu, lecz na tym laptopie najpierw wyświetla się okno (np. z pytaniem), a dźwięk odtwarza się po około 4 czy 5 sekundach.
Często już kliknę OK, zamknę okno, otworzę coś innego i dopiero jest dźwięk tamtego okna.

Co robiłem:

Zaktualizowałem cały system do 1709. To samo.
Odinstalowałem sterowniki Realteka. Zainstalowałem nowe w Windows Update. To samo.
Odinstalowałem znowu, zainstalowałem nowy BIOS, wszystkie sterowniki chipsetu, ręcznie ściągnąłem ze strony DELL-a sterownik dźwięku Realteka… - to samo.

No już brakuje mi pomysłów.
Laptop to DELL Inspirion 5570: i3 6006U, 8GB RAM, SSD256 GB + HDD 1TB, WIN10.

PS. Jak ustawię we właściwościach dźwięku najniższą jakość (16-bitowe, 44100 Hz), to opóźnienie zmniejsza się do mniej więcej 2, 3 sekund.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Witamy serdecznie Radek68,

Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia technicznego:
E-mail: serwis@x-kom.pl
Telefon: 34 377 00 30

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek 08:00 - 20:00
sobota 08:00 - 16:00

Pozdrawiamy x-kom

No dobra, poradziłem sobie sam. Wszystkie sterowniki Realteka, tak te dostarczone z komputerem (zainstalowane), jak i pobrane ze strony DELL-a nie działy poprawnie. Nawet z MS Update. Dopiero zatrzymanie usługi Realtek, wywalenie wszystkiego od dźwięku (włącznie ze skasowaniem plików Realteka na dysku) i przywrócenie sterowników “Urządzenia zgodnego z HDA” rozwiązało problem. I to też nie od razu, bo Realtek wcześniej sam się instalował na te sterowniki, zastępując Microsoftowe swoimi, błędnie działającymi.