Problem z wydajnością - Samsung RF511

Po sprawdzeniu w taki sposób jak na filmiku okazuje się, że gra używa grafiki geforce jednak i tak po paru minutach i większej akcji zacina się i klops :expressionless:

Tak, próbowałem wcześniej milion razy. Ciekawi mnie jedna sprawa. W drugim filmiku jak puszczam filmik w FullHD (wcześniej dodałem Chrome’a do Nvidii), powinien się skrót pokazać w Aktywności karty graficznej - a tutaj BRAK. Druga sprawa:

http://3dmark.com/3dm06/16604488;jsessionid=ugvnp6zhv257ger1yumo0eaw

Niby w programie jest napisane, że test robi na 540M, ale jak zobaczyłem jak klatkują te filmiki, to się załamałem… W jednym (jakaś pustynna forteca) 1-3 FPS…

Windows na pendrive’a nagrany, ale jestem taki zmęczony, że dopiero jutro się za to zabiorę.

U mnie na HD 4850 też na którymś z filmików czy tam animacji też był taki marny fps. Nie wiem czego wymagasz od tej karty, nie jest mocarna, na moim sprzęcie BF3 delikatnie przycina, wiedźmin 2 też, szału nie oczekuj, to tylko laptop i już.

Zainstalowany Windows 7 Home Premium, czysty z płyty Windowsa, nie od Samsunga, doinstalowałem potrzebne sterowniki, Directxa, Jave. Uruchomiłem Skyrim’a, który wg mnie ma bardzo dobrą optymalizację. Na moim starym HP dv6 chodził w miarę sprawnie (karta ATI 4650). Włączyłem grę na zalecanych przez program ustawieniach - Medium. Na karcie Nvidii. Gra ścinała strasznie… Więc sprawdziłem co się stanie jak uruchomię ją na Intel 3000 w zalecanych ustawieniach (Low) - gra chodzi dobrze, idealnie. Nie tnie. No to pomyślałem - pewnie wina ustawień, trzeba będzie grać we wszystko na Low. Więc przełączyłem znowu na Nvidię i ustawienia Low. Gra tnie!! Tak samo jak na Medium. O co chodzi? Jak to możliwe, że na grafice zintegrowanej gry chodzą lepiej? Czy teraz jest to dostateczny dowód na to, że laptop (lub karta graficzna) jest wadliwy? Doszły mi dzisiaj dokumenty z domu, czyli gwarancja i paragon. Jestem o krok od oddania tego sprzętu Samsungowi, ale chciałbym mieć stuprocentową pewność, co jest nie tak.

Tu już chyba nic innego sie nie wymyśli bo fakty mówią za siebie ,moim zdaniem 99% - usterka z naciskiem na 100%.

U mnie po sprawdzeniu Mirror’s Edge na karcie zintegrowanej okazało się, że gra nie wyłącza się, ale gorzej chodzi. A na geforcie chodzi chwile dobrze, potem zacina i koniec zwiecha. Myślicie, że to też wina sprzętowa ?

Witam po przerwie. Gdyby ktoś tutaj trafił i szukał odpowiedzi - problem naprawiony. Serwis, który wymienił płytę główną i układ (system) chłodzenia. Byłem pozbawiony laptopa przez 3 tygodnie, ale warto było. Gwarancja door-to-door, więc wszystko załatwione bez większych problemów. Poprawa mnie zachwyciła. Skyrim, Risen 2 - gry odpalają na rekomendowanych ustawieniach (średnie, średnie-wysokie) i nie tną ani trochę. Chodzą płynnie, bez jakichkolwiek zacięć. Gra się świetnie. Nie żałuję wydanych pieniędzy, ani czasu. Jeśli ktoś ma podobny problem, niech nie bawi się w Sherlocka Holmes’a, tylko odda czym prędzej sprzęt na gwarancję Samsunga (najlepiej drogą telefoniczną - potrzebne jest podanie kilu danych osobowych, potem otrzymujemy numer naprawy - kurier na następny dzień jest u Was). W momencie oddania laptopa i opisaniu problemu na kartce A4, dodałem również kilka screenów wysokich temperatur, oraz rozszerzony opis problemu na pulpicie w jednym katalogu. Nie mam pojęcia czy im to pomogło (po naprawie system tak czy siak był nowy - C format), ale mam nadzieję, że tak.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Pozdrawiam.

Hehe miałem dokładnie to samo z moim rf511, musisz oddać go do czyszczenia, w sklepie zrobili mi to za 10 zł i chodzi jak nowy…:slight_smile: