Test antyvirów z KŚ 13/06

Proszę o opinie na temat testu antywirusów: http://www.komputerswiat.pl/ks/testy/pr … index.html .

Czy coś jest dla Was zaskoczeniem ?? Może nie zgadzacie (zgadzacie) się z czymś ??

istnieje, istnieje

NOD 32 na 7 miejscu? Trochę przesadzili. Powinien być w top 3

A mi działa :smiley:

A co do tego, Avast na 14(zdeczka daleko) teraz sie przesiadłem na Kaspersky, i Anti-Hakera. Troche bardziej od Avasta i ZoneAlarm ciągnie procka, ale popróbuje na dłuższą mete :stuck_out_tongue:

A ja zabardzo za NOD32 nieprzepadam

Test komputer świata, zawsze były jakieś dziwne np: odejmowanie pkt za brak polskie wersji językowej, albo to że program np: ma 20 MB a inny 10 MB. To tak jakby sądzili, że potencjalny użytkownik to debil conajmniej, który nie rozumie słowa scan albo guard - a zajmonwane miejsce? Cóż za probelm czy porgram wymaga do instalacji 6 MB czy 15MB?? A co to ma współnego z ogólną jakością i skutecznością?? Ano nic. I przedosatatnia rubryka - klient emial - nie wiem po kiego porównywać antywirusy które to mają i które nie mają z założenia, to tak jakby porównywać samochody z różnych klas, bo w końcu wszytkie służą do jazdy!?..

A zauważyłeś, że w chwili, gdy Monczkin napisał posta była godzina

a data zmiany(edycji) postu przez zgredzio to

Co do testu:

trochę bezsensowny test, ponieważ aplikacje, które posiadały również firewall (cały internet security) są przed nod’em tylko z tego względu …

To tak jakby porównywać photoshopa do corel draw’a i mówić,

że ten drugi jest lepszy bo ma więcej dodatków …

Chyba jakieś żarty:

  • Norton na ósmym ,

I tu się mylisz, nowe wersje programów mają już niewiele wspólnego z sobą.

Co do rzetelności testu … :x

Strasznie dziwny ten test - wiele z rzeczy jakie KŚ wziął pod uwagę dla mnie, jako uzytkownika antywira nie maja większego znaczenia - np. strona internetowa - co to ma wspólnego z ochroną jaka daje dany antywir? Ilość zajmowanego miejsca? W dobie dysków 200gigowych i większych - jakie ma to znaczenie ile zajmuje aplikacja? Bardziej chciałbym zobaczyć jak obciąża procesor, i ile RAMu wykorzystuje.

Ochrona poczty - jakze ważna - a pominięto the bat! Skoro testowane są zarówno aplikacje darmowe, jaki i komercyjne - pominięcie najlepszego chyba klienta poczty jest co najmiej dziwne.

W ogóle nie za bardzo przemawia do mnie ten test - jak napisał prezydent - albo testujemy antywiry, albo testujemy całe pakiety- a to już robi różnicę.

Nod na 7 miejscu to trochę daleka pozycja…

ale coż KŚ ma pewnie powody, aby tak oceniać.

Mnie nie przekonał.

edit: widzę że nie tylko ja mam takie zdanie:)

Testy antywirów w Komputer ŚWIECIE, z tego, co pamiętam, nigdy nie były rzetelne.

Nie tylko ciebie.

każdy chwali to co ma.

i nic dziwnego. Zdziadział i to nieźle.

Jedno mnie dziwi w tych testach. Ocena deinstalacji.

za to 2. No nie wiem czy to taki problem.

Tak samo instrukcja obsługi. Kto jest tepy to i instrukcja nie pomoże

Czy norton i nod 32 będą się “gryzły” ?

nie jeśli zrobisz coś takiego:

Ustawisz np w Nortonie żeby skanował dany katalog lub dysk a w drugim żeby pozostałe. Ja zrobiłem tak kiedyś z NAV 2005 i AntiVirenKit.

Ja już nie wiem, co sądzic o tym teście. Mimo, że NOD32 nie przypadł mi do gustu, to według innych jest bardzo dobry. KAV od jakiegoś czasu jest najlepszy. Pandy i AntiVirenKit to solidne programy. Tym razem BitDefender wysoko (poprzednio na 9). McAfee i F-Secure Anti-Virus 2006 teżz są niezłe. Jaki antywirus byłby najlepszy pod mój sprzęt ?? Używałem avasta, ale opinie są o nim różne. Ewentualnie proszę o podanie linka z testem, w którym uwzgledniono obciążenie systemu przez program.

w szukajce forumowej wpisz słowa

jaki+antywirus :slight_smile:

Znajdziesz trochę wyników.

Ja of course polecam nod-a + jakiegoś firewalla (np. kerio).

I wtedy masz porządne internet sekjuriti :wink:

NOD mi nie pasuje. Może wybiorę Avira AntiVir, bo avast! coś mi ostatnio podpadł.

Ja mam NOD32 i KERIO i nie zamierzam zmieniać.

A testy robią ludzie którzy są tacy sami jak my tyle tylko że nas jest tu bardzo wielu i każdy kto przetestował kilka antywirów może coś powiedzieć o nich.

Testy są też po to aby nabić kasę temu kto zapłaci więcej bo jak by nie patrzeć to jest to reklama dla danego antywira który zajął czołowe miejsce.

SYMANTEC chyba za mało zapłacił :stuck_out_tongue: :lol:

Wydaje mi się że to jest tak jak z lekarzami. Lekarz przypisuje Ci lek danego producenta bo dystrybutor zafundował mu wycieczkę na Karaiby.

Kilka lat temu mało nie wybuchła afera w miesięczniku HI-FI po testach sprzętu audio.

Nie pamiętam dokładnie jakiego ale użytkownicy (audiofile) szybko zorientowali się że coś jest nie tak.

oj nie oj nie :wink: MKS_VIR 2005 oraz Acra Vir 2005 miały sporo podobieństw (interfejs :stuck_out_tongue: ). Jednak najnowesze ich odsłony to już osobne aplikacje.

Co do testu uważam, że najważniejszy czynnik to wykrywalność przedstawiony bardzo dokałdnie - a testy wykrywalności prowadzi AV Test z Magdeburga :slight_smile: http://www.av-test.org/ :slight_smile: Dlatego uważam że część dotycząca wykrywalności jest rzetelna :slight_smile:

Natomiast co do reszty testu - kś - jakby na to nie spojrzeć to pismo dla poczatkujących, krórzy cenią sobie łatwość instalacji, deinstalacji, czy rejestracji oprogramowania. A jeśli mają problem z aplikacją to instrukcja może okazać się dla nich cenna - zwłaszcza jeśli jest fachowo i rzetelnie przygotowana :slight_smile:

Ten test nie jest profesionalny :!:

Na własnej skurze przekonałem się,że Avira AntiVir Personal Edition Classic jest o niebo lepszy od Avasta :!: i nie liczy się Polski interfejs,ani instrukcja obsługi tylko wykrywalność :!: :-x

kaczor0 no i jeśli chodzi o wykrywalność to AVIRa ma lepsze parametry od avasta … i w teście to pisze :wink: