Thunderbird - czy u Was też tak się dzieje?

Witam

Jako klienta pocztowego używam Thunderbirda. Mam do niego podpięte 2 konta pocztowa. Regularnie czyszczę skrzynkę odbiorczą, nadawczą, opróżniam kosz. W tej chwili mam tylko kilka niedużych maili - kilkaset KB.

Ale w czym problem i zarazem pytanie.

Otóż na C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\smh4vpwk.default\Mail są foldery z nazwami moich kont pocztowych, podpiętych do Thunderbirda. W obydwóch folderach są pliki o nazwie “Inbox” (pliki a nie foldery). Sugeruje mi to, że tutaj zapisują się ściągniete poczty. Mimo tego, że w mojej skrzynce jest fizycznie tylko kilka maili, to pliki “Inbox” mają w jednym katalogu ponad 30MB, a w drugim ponad 50MB. Zauważyłem, że w miarę ścągania nowych maili ich rozmiar ciągle rośnie, mimo tego, że regularnie poczty usuwam i opróżniam kosz.

Czy można coś na to poradzić?? Jakoś “odchudzić te pliki”, lub zrobić coś, żeby ich rozmiar się ciągle się nie zwiększał??

klania sie podstawowa wiedza na temat obslugi programu… wystarczy uzyc opcji kompaktowania folderow… menu > plik > porzadkuj foldery

kompaktowanie5cp.png

albo rozwijajac bezposrednio menu kontekstowe na konretnym folderze i uzycie opcji porzadkuj folder.

kompaktowanie8xf.png

A mi się zdaje że ty poprostu usuwasz pliki ale one zostają w koszu więc weż jeszcze je z kosza usuń (mam namyśli kosz w kliencie pocztowym)