Thunderbird problem z tworzeniem konta

Witam mam win 7 i Thunderbirda dawno nie korzystałem z tego programu i dzisiaj gdy chciałem dodać gmaila  program odrzuca hasła i to na każdym z 4 kont gmaila - szukałem ustawień w necie ale niestety to co jest podane to ja wiem i mimo tego nie mogę się zalogować do swojej skrzynki. nadmienię ze z www wchodzę bez problemów

Musisz w gmailu ustawić logowanie z mniej bezpiecznych aplikacji czy coś w tym stylu, akurat nie pamiętam dokładnie jak to się zwie, ale dokonujesz tego na głównej stronie profilu, może to jest zezwól na logowanie z mniej bezpiecznych aplikacji albo coś takiego, to jest w pomocy nie pamiętam dokładnie gdzie.

“Jest to Zezwalanie mniej bezpiecznym aplikacjom na dostęp do konta”  https://support.google.com/accounts/answer/6010255?hl=pl

To chyba Moje konto -> Logowanie i bezpieczeństwo - tam chyba to ustawisz.

popróbuje  jutro  trochę mnie Google zgrzało ,bo na symbianie belle mam to samo.     - dzieki

konkretnie:

Moje konto -> Logowanie i bezpieczeństwo -> Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje

powodzenia

**W O L F, **Na forum piszemy w języku polskim - popraw swój post korzystając z znaków interpunkcyjnych.

Dziękuję  pomogło i w Thunderbirdzie i w Symbianie