Toshiba L300 recovery partition

Witam mam laptopa Toshiba L300 jak go kupilem byl na nim juz oryginalny windows vista, po ponad roku uzytkowania chcialbym nalozyc system od nowa wiem ze trzeba to zrobic z recovery partition poniewaz rzadnych plytek do laptopa podczas zakupu nie dostalem i teraz moje pytanie brzmi jak odpalic recovery partition i co dalej tak po czesci

Restart laptopa i przy ładowaniu wciskasz F8 (najprawdopodobniej) tak jest u mnie na Toshiba A300D

a powiedz mi bo juz do tego doszedlem zadzial F8 czy mozna zainstalowac viste ale bez tych wszsytkich gownianych darmowych programow

Nie, niestety nie.

Toshiba dodaje też zwykle możliwość nagranie płyty systemowej z systemem znajdującym się na partycji recovery. Gdzieś w menu start/wszystkie programy lub w panelu sterowania powinien być odpowiedni kreator, który to umożliwia. Warto z tego skorzystać na wypadek uszkodzenia partycji recovery lub dysku.

Pozdrawiam

Tak TOSHIBA Recovery Disc Creator, lecz system i tak będzie zainstalowany z “dodatkami”

Niestety. Jedynym wyjściem jest zdobycie nowego systemu pozbawionego dodatków od Toshiby. Swoją drogą nie wiem dlaczego producenci laptopów marnują czas swoich klientów i dodają tyle niepotrzebnego oprogramowania do swojego sprzętu. To bardziej zniechęca niż zachęca do danej firmy. Zastanawiam się czy po użyciu TOSHIBA Recovery Disc Creator i stworzeniu płyty z systemem udało by się przy użyciu nlitle zrobić z tego płytkę systemową na której nie było by tyle śmieci…

Pozdrawiam