Transfer systemu na nowy dysk twardy

Przymierzam się do kupienia dysku twardego ssd pod system, zastanawiam się czy jest możliwość przeniesienia całej partycji C na ten nowy dysk, a następnie hmm, naprawienie fixboot/fixmbr?

Myślę, że któryś z darmowych programów do robienia kopii zapasowej partycji mógłby być przy tym użyteczny (coś z tej kategorii).

Robił ktoś coś takiego kiedyś?

Da się i to bez większych problemów. Tu masz podobny topic przenoszenie-systemu-win7-nowy-dysk-bez-utraty-danych-t471386.html

Ja sam miałem ten sam problem co Ty i użyłem programu Easus Todo Backup. Polecam bo zrobił to, co chciałem i to bez żadnych przykrych niespodzianek

Super, jedna sprawa rozwiązana,

jeszcze tylko dysk-ocz-agility-stacjonarny-t484146.html

i mogę klikać w “przyślijcie mi to jutro!” :stuck_out_tongue:

Ja także polecam program Easeus Todo Backup, nie tylko do przenoszenia na inny dysk, ale także jako program do wykonywania kopii zapasowej danych oraz systemu.Program potrafi wykonać kopie w zaplanowanym czasie więc można raz skonfigurować i się nie martwić.

Clonezilla? Ewentualnie narzędzie kopii zapasowych w Windows 7?

Albo ImageX:

jak-bezproblemowo-przinstalowac-system-t478247.html?hilit=imagex#p3045701

wgrywanie-systemu-wielu-komputerach-t482185.html?hilit=imagex#p3039808

http://commandlinegeeks.com/2010/03/21/ … k-picasso/

Niestety, bez czystej instalacji się nie obeszło, sklonowałem, wszystko niby ok, odłączyłem poprzedni dysk aby wejść przywracaniem z płyty w na pewno “dobrego” windowsa, a on mi z komunikatem, że ta płyta nie jest odpowiednia dla tego systemu operacyjnego…

Wydaje mi się, że UEFI coś bruździło.

Tak czy siak, dzięki za pomoc i informacje.

Trzeba było tak od razu że masz UEFI, nie wielo osób go obecnie posiada. Mam tylko nadzieję że też przeniosłeś się na styl GPT zamiast MBR.

Dalej na MBR, nie wiedziałem nawet, że jest coś takiego jak gpt, jak widzę skonwertować bez kolejnego formatowania się nie da, więc chyba pozamiatane.

Są ponoć poradniki w sieci jak to zrobić bez utraty danych, ale jak ja miałbym to zrobić, to wolałbym od nowa.

Zwykły backup dysku (całego, nie danych na dysku) i przywracanie.

Przecież EAEUS Partition master konwertuje z MBR na GPT.

Tak, ale tylko czysty dysk, nie da się konwertować mając już dane.

No to albo zostaniesz na MBR albo format, innej możliwości nie ma.

http://www.wss.pl/forum/watek/gpt—par … -tb,583114