Tworzenie Gry

cześć mam wielki zapał do stworzenia własniej gry (multiplayer w stylu Tibia itp.)Gra była by 2D fabułe juz wymyslilem itp. Ale powiedzice mi czy to jest możliwe…:slight_smile: a Jeśli nawet to co jest potrzebne… Które programy i jakie umiejetności informatyczne…? Thx zgóry mm nadzieje ze nic z waszych odpiwiedzi nie ostudzi mojego zapału:))a jak sie uda to wy tez pogracie(Kiedys może:D) :mrgreen:

hmm to spróbuj w programie Game Maker 7 lub starszym wydaje mi się, że to bedzie najlepsze do tworzenia gry 2D :slight_smile: a oto link do polskiego centrum game makera tam znjadziesz wszystko co potrzebne http://www.gmclan.org/

a czy bedzie można przez to stworzyć gre online… (coś ala Tibia)

i czy wymaga to jakiś języków informatycznych…??? :mrgreen:

hmm tak szczerze to nie wiem :confused: używa się tam chyba języka c++ lub coś podobnego musisz tam na forum się popytać napewno Ci tam pomogą :smiley:

dzięki za stronke, tam popytam i mam nadzije że ktoś poruszy ten temat na tym forum :mrgreen:

mam nadzieje że nie jest to cięzkie:P bede próbował ThX :mrgreen:

W Game Makerze nie wymaga znania żadnego języka programowania. A tak w ogóle to Game Maker i inne programiki do tworzenia gierek są na dp.pl :wink:

musisz chyba choc troche wiedziec na czym polega jezyk programowania- c++