"Uruchom" - komendy

Wiecie gdzie można znaleść zebrane w jednym miejscu komendy do polecenia “Uruchom” (typu: regedit, control userpassword2 itp.) ?

Polecenie URUCHOM wywołuje wiersz poleceń, Ty w przykładzie dałeś jeden plik (program) a nie polecenie, a listę znajdziesz na stronach MS oraz pewnie w pomocy Windows.

W jednym miejscu? Właściwie nigdzie, bo nie ma takiej możliwości. Całkiem sporo tych “komend” znajdziesz w folderze C:\Windows\system32*.exe ;-). No i Pomoc systemu Windows, “Pełne informacje dotyczące wiersza polecenia”.

to poszukam :slight_smile:

Z tym się nie zgodzę nie ma takiego polecenia URUCHOM

Wpisanie w start >> uruchom komendy cmd wywołuje wiersz poleceń

:slight_smile:

być może chodzi mu o komende runas

Chodziło mi ogólnie o zbiór wszelkich “haseł”, fraz jakie można zastosować do Uruchom w Windowsie XP :slight_smile:

Cześć

Polecenie runas nie otwiera wiersza poleceń to polecenie działa w wierszu poleceń a to nie to samo.

Tutaj znajdziesz parę komend

http://kompster.ovh.org/readarticle.php?article_id=9

:slight_smile:

Tak, fakt, nieporozumienie. Chodziło mi że po wybraniu z START > URUCHOM zostanie otwarte okno z polem do wpisania, programu, polecenia, komendy, adresu itp - czego dusza zapragnie i nie ma dla tej opcji listy komend do wpisania gdyz ta jest nieograniczona.

Wiersz poleceń wywołuje się faktycznie poleceniem CMD a listę komend dla programu CMD (bo to program) wywołamy wpisując HELP już w okno CMD, szczegóły komendy przez HELP NAZWAKOMENDY, wszystko inne co nie jest na tej liście jest poleceniem systemu Windows, programem itp. ale nie jest poleceniem wiersza poleceń :stuck_out_tongue:

Aha i tak dokładniej to nie jest wiersz poleceń tylko interpreter poleceń (“Kończy działanie programu CMD.EXE (interpretera poleceń).”), wiersz poleceń to po prostu miejsce gdzie wpisujemy polecenie, każdy program może mieć swój :slight_smile:

CMD.EXE jest odpowiednikiem polecenia COMMAND z systemów 9x oraz pliku COMMAND.COM z systemu DOS

a masz:

http://www.lagata.pl/topics18/komendy-k … vt6022.htm

o coś takiego mi chodziło, dzięki :slight_smile: