Usunięcie niepotrzebnych rzeczy z autostartu

Witam,

chciałbym usunąć niepotrzebne rzeczy z autoruna, ale nie bardzo wiem co bezpiecznie mogę wywalić, a co powinno w nim zostać.

Log:

http://www.wklejto.pl/114104

Dzięki i pozdrawiam.

wywal: 2,3,4,8,9,19,20,22,23,24,26,28,29,30(numerki tak jak na screenie)

Nie wiem czy dużo zyskasz, usuwając coś z tej listy… No ale na pewno na pierwszy ogień ASUS Live Update i proces od Adobe. Wireless Console też jest zbędne, chyba że używasz też Bluetooth. No i nie wiem czy potrzebujesz na wstępie Skype, też można wywalić.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz: Panel sterowania => Opcje regionalne => Języki => Szczegóły => Zaawansowane => zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

Jeśli nie używasz Messenger’a to go usuń: start => uruchom => wpisz polecenie:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Jeżeli nie chcesz, żeby Skype uruchamiał się razem z Windows:

W Skype Narzędzia >>> Opcje >>> w kategorii “Ogólne” proszę wybrać “Ustawienia podstawowe” >>> proszę odznaczyć “Uruchamiaj Skype przy starcie Windows”.

wolne-dzialanie-kompa-logi-t81585.html#578580

Sterowniki, programy do obsługi Wi-Fi itp. W zależności od tego czy używasz programów ASUSa np. proponuję jak już ich odinstalowanie (programów ASUSa przykładowo, bo taki RTHDCPL.EXE to

plik sterowników Realteka - proszę zostawić

Program do monitorowania USB, za http://answers.microsoft.com/en-us/wind … 77d4eac333

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id= … uage=pl-pl

Norton Internet Security - proszę zostawić

Start => programy => autostart => kasacja z prawokliku.

Jeszcze dwa pytania, bo Wasze zalecenia trochę jednak różnią - czy usunięcie tego co zaproponował kamilek030190xd jest w 100% bezpieczne? Bo sporo tego.

A drugie pytanie - jeżeli usuwam to przez CCleaner to mam wybrać opcję “Wyłącz” czy “Usuń wpis”?

edit:

I jeszcze jedno - nie wiem czy to istotne, ale to jest laptop. Choć pewnie się już zorientowaliście.

edit2:

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. A co do Norton Internet Security - planuję mieć inny firewall/antywirus dlatego to wyłączyłem.

Sporo sporo ale dużo tego g…na miałeś,to co napisałem jest bezpieczne. Że laptop to widać od razu po tych dodatkach “asus”.

Dziwna sprawa. Z tego co wyczytałem na stronie Microsoftu, do której link dałeś, zalecają odznaczenie tego w msconfig… ale w msconfig czegoś takiego nie mam.

dziwne, a w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run?

(trzeba to sprawdzić w rejestrze, tj. start >>> uruchom albo kombinacja klawiszy Windows + U >>> regedit >> OK)

kombinacja klawiszy Windows + R :smiley:

Jest.

Usuwać?

kamilek030190xd , dziękuję za poprawienie i przepraszam autora tematu za pomyłkę. Co do pytania, to tylko wpis w rejestrze, przede wszystkim jest plik na dysku: C:\WINDOWS\system32\UMonit.exe. Jeżeli przeczytałeś opinie na tamtym forum, ew. gdzieś jeszcze i jesteś zdecydowany usunąć , to najpierw plik, potem rejestr. Być może, będzie to możliwe w trybie awaryjnym.

Przed usunięciem najlepiej zrób kopię zapasową tego pliku i tej gałęzi rejestru:

kopia-bezpieczenstwa-rejestru-systemowego-t74592.html

Ok, jeszcze raz dzięki. Doczytam jeszcze jutro na spokojnie i przede wszystkim zobaczę jak ten laptop będzie się sprawował. Jeżeli coś z tego będzie mi spowalniało jego pracę to wtedy pomyślę nad ewentualnym usuwaniem.

Jeżeli mogę jeszcze coś zasugerować. W przyszłości, polecam zastanowienie się nad zainstalowaniem systemu z płyty (np. pożyczonej od kolegi, który posiada oryginał albo kopię 1:1 z oryginalnego nośnika, bez żadnych “dodatków”) i w trakcie instalacji podanie klucza umieszczonego na naklejce, która znajduje się pod laptopem. Swoją drogą, polecam przepisać klucz produktu z tej naklejki i schować w bezpieczne miejsce, bo z doświadczenia wiem, że owa naklejka w miarę użytku potrafi się ścierać. Inną praktyką w tym względzie, o której dowiedziałem się niedawno od innego użytkownika tego forum (chciałem podać w tym miejscu link do tamtego tematu, ale nie mogę znaleźć), jest zaklejenie taśmą tej naklejki. Wielokrotnie o tym pisałem, na przykład tutaj: windows-laptopie-t474535.html#p2994028 Polecam też tekst: http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html Ów tekst przedstawia właśnie działanie dołączanych dodatków, takich jak tutaj te od ASUSa na działanie systemu i praktyki. Bo gdy instalowany jest system od początku, samemu, z płyty, a nie z partycji recovery, tych wszystkich dodatków nie ma.

Pozdrawiam serdecznie. :slight_smile:

Ważna uwaga na przyszłość. Dziś akurat format zrobiłem, tak jak napisałeś, z partycji recovery. Przy następnym razie zapewne skorzystam z płytki z winXP.

Pozdrawiam.