Vectra - problem z torrentem

Niedawno zmieniłem dostawę internetu, jest nim obecnie Grupa Vectra, już żałuje. Teraz mam problem aby azureus połączył się z innymi użytkownikami, występuje znany większości błąd połączenia NAT czy coś takiego. Leci ale w granicach 10kB\s. Czy może wie ktos jak temu zaradzić ??? stałą gadka z vectry ; my nie blokujemy portów…

Pytanie drugie to mając łącze 1 mega z jaką prędkoscią powinien być sciągany plik ze stronki czy poczty w kB\s ?

1024 kilobity = 128 KB/s. Wątpię, czy Vectra coś blokuje. Pewnie używają NATa w celu udostępnienia połączenia wielu użytkownikom, więc od strony Internetu co najmniej kilku klientów widocznych jest pod tym samym IP. Dlatego masz problemy z P2P.

vectra nie blokuje portów ja nigdy nie miałem z tym problemu mam normalne publiczne ip sprawdź czy wszystko dobrze masz dobrze ustawione

Co do Vectry

Tez myslalem, ze bylem blokowany. Faktycznie ze stronek leci szybciej niz z p2p. Bawilem sie kilkoma konfiguracjami uTorrent i teraz myka okolo ~100 kb/s. Na laczu 1 mb najwydajniej mi sciaga jak wysylam 10kb/s. Jak udostepnie wiecej to sciaga wolniej.

Skonfiguruj dobrze, musi ladnie sciagac…

128KB\s to tak gdzieś wychodzę…

Z azureusa wyciskam 10-15 momentami podejdzie do 40 KB\s. W takim razie przejdę na utorrenta, to może lepiej pójdzie.

W każdym bądź razie dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: Pozdrawiam

W dniu 13.06.2008 , o godzinie 8:56 został dopisany post przez pigmaalion

Zainstalowałem utorrenta, jest lepiej 40/50KB, dodo.gemini możesz podać swoją konfigurację ?? może też wycisne 100KB,

Wiesz w ogóle na jakiej zasadzie działają torrenty? Nie zawsze udaje się ściągać z pełną szybkością. Poszukaj torrenta co ma 1000 seedów i 200 peerów, żeby osiągnąć max. transfery. Jeżeli masz 3 seedy i 5 peerów to nic dziwnego, że ściąga powoli. Jedyne co możesz zrobić to ustawić szybkość wysyłania na 10-15 KB/s.

Wiem bardzo dobrze, chodzi o to że majac 3 seedów czy 3000 seedów, prędkosć jest 10/15KB

W azureusie jest na dole taka lampka, która świeci na zielono gdy jest OK!! mi przy vectrze świeci na czerwono " Za Firewallem" problem z połączeniem/ problem z NAt czy jakoś tak. W tym problem, ale spoko już jestem na utorrencie i jest lepiej, tylko jeszcze dobrze skonfigurować

witam,

mam taki sam problem z łączem Vectra 1024 jak kolega pigmaalion. Ściąganie torrentów poprzez BitCometa idzie jak krew z nosa ;/ (podczas gdy korzystalam z łacza sieci Brewet duzo nizszego niz mam obecnie ściągało mi sie O WIELE SZYBCIEJ - bez porownania) Dodatkowo kiedy wlaczam sciaganie w BC nie moge juz wcale korzystac z internetu ciezko jest mi wejsc na jakakolwiek strone ;/

nowy komp nowy internet a mozliwosci ograniczone ;/ jestem załamana ;/!

na innych forach wyczytałam ze juz kilka osób miało podobne problemy wlasnie w laczu Vectra 1024 ze sciaganiem torrentow pomimo wyprobowania wiekszosc programow do sciagania torrentow - nic nie szło ku lepszemu. Ponoc mogla by pomoc wymiana modemu… Jednak wychodze z zalozenia ze jezeli kilku osoba juz to się zdarzylo wina lezy po stronie GRUPY VECTRA ehh ;/

Może jednak komuś udało już się temu zaradzić ??

HELP

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 14:46 został dopisany post przez wazupp

Dobra juz wiemy o co chodzi poprostu Vectra blokuje protokol P2P o szczegółach poczytajcie sobie tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic858011.html