Problem ze stacja dyskietek

Witam,

Mam stacje dyskietek Samsung od 3 lat. Uzylem jej moze z 30 razy a teraz gdy akurat byla potrzebna nie dziala. To znaczy dyskietka wlozona do stacji jest odnaleziona i moge z niej zgrac na dysk ale na dykietke nie moge nic zapisac, poniewaz ciagle mam blad pliku lub folderu, ze stacja jest otwarta albo ze nie ma dyskietki. Myslalem ze mam uszkodzona stacje, rozkrecilem ja, wyczyscilem , skrecilem, podopinalem przewody i jest znow to samo a u kolegi dziala bez zarzutu. Stacja jest podlaczona dobrze bo nie swieci mi ciagle zielona dioda. Jestem po formacie i gdy cofnalem system do 1 dnia po formacie dyskietka raz nagrala bez zarzutu ale za chwile znow wywalal sie blad. Nainstalowalem dzis system i znow jest to samo. Nie mam juz pomyslu wiec prosze o pomoc.

Pojawiacy sie błąd podczas nagrywania na dyskietke.

Stacja nie jest gotowa do użycia, być moze jest otwarta.

Sprawdz stacje A:; upewnij sie ze włożono do niej dysk i ze zamknieto

stacje.

Blad pliku lub folderu. Komunikat windows, ze urzadzenie nie jest gotowe.

Pozdrawiam.

W biosie ustaw na all errors czy jakoś tak :slight_smile: i cos tam związane z Flopy daj na disabled…

masz tu linka na poradnika ustawień biosu :slight_smile: tam znajdziesz opcje związane z napędem dyskietek :slight_smile:

Ale ogólnie sprawdź na innej dyskietce czy nadal bedzie problem moze to dyskietka walnięta…

Jesli chodzi o bios to wszystko jest w porzadku. Albo cos jest z systemem albo z tasiemka, ktora jeszcze dzisiaj sprawdze w innym komputerze.

Mam napęd samsung o konkretnie sh-s182d i mam problem z otwieraniem niektorych plyt. co robic ??? :frowning: :frowning: :frowning:

finetto

załóż nowy temat

co do tematu: sprawdź czy nie jest zdymiana obudowa dyskietek i kabelków

Nic nie jest zdymione i uszkodzone na pierwszy rzut oka. Jedyny plus jest taki ze wypialem tasme i podpialem do innego kompa i tam wykrywa stacje ale nie wykrywa dyskietki tak wiec cos jest nie tak i prawdopodobnie blad jest spowodowany uszkodzona tasma. Kupie nowa, podepne i sprawdze.

Złączono Posty : 02.02.2007 (Pią) 15:11

Temat do zamkniecia bo juz chyba nic nie wymyslimy. Kupilem 2 nowe tasiemki do stacji i jest wszystko ok ale przy nagrywaniu pojawia sie znowu ten sam blad tak wiec chyba mam cos z systemem lub mam cos z w wtykiem w plycie glownej bo nic innego nie zostalo do sprawdzenia. Gdy by ktos jeszcze mial jakis pomysl to bede wdzieczny.

Pozdrawiam i dzieki za wszelkie podpowiedzi.