Sterowniki do Intel 82801DB(M) ICH4(-M) - AC'97 Audio

to moja karta dzwiekowa Intel 82801DB(M) ICH4(-M) - AC’97 Audio

a to płyta asustek P4PE2-X

Błagam, pomózcie mi znaleźć sterowniki …po formacie głos nie działa, a komputer nie widzi sterowników. Przy próbie instalacji nie może ich zainstalować.

…a moze wiecej szczegółow:) ??

Poczytaj to

link - viewtopic.php?f=2&t=277136

Sterowniki znajdziesz tutaj: http://support.asus.com/download/downlo … el=P4PE2-X

Nie instaluj KB835221 ani KB888111, ponieważ są przeznaczone HD Audio Bus, a w Twoim przypadku mamy do czynienia z AC’97, a nie HD Audio.

Pobierz i zainstaluj te sterowniki (wcześniej odinstakuj obecne, jeśli masz jakieś zainstalowane):

http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/misc/a … m_3665.zip

Potem najnowesze DirectX:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … 15d1d7199d

karola0830 , najpierw pobierz i zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie wejdź na tą stronę, wybierz system operacyjny, rozwiń gałąź Audio i pobierz sterownik do karty dźwiękowej klikając na przycisk Global.

Po instalacji uruchom ponownie komputer.

I wszystko już gra?

Sugestia bardzo słuszna, tylko nie z Global, bo tak robi większość, tylko China - pobierania kilka razy szybsze.

Nie wieam dlaczego, ale z Chin ciągnie szybiej.

wprowadzam w zycie Wasze rady…odezwe sie za pare minut:)

Zyczę wysokich transferów

seba86mu :slight_smile: jestem na etapie instalowania audio…kliknelam china i jakos idzie: sciagnelo 30% wiec musze czekac…bede chyab wysylac piwo po swiecie jak to zadziala:):):slight_smile: najgorsze jest to, ze nie jestem laikiem w sprawach komputerowych a taka bzdura doprowadzila mnie do bialej goraczki:(:(:(… pozdrawiam i jestesmy w kontakcie…dzieki wszystkim:):):

…ja mam chyba dosc:( po sciagnieciu sterownika audio wyslwietla sie to go…

WINDOWS 98 SECOND EDITION Q269601 UPDATE

i w srodku w oknie: This Update is not designed for your version of windows. press ok to exit …ja nie wiem o co chodzi:(…mam system operacyjny xo pro. wczoraj robilam formata…

:slight_smile: ja juz zglupialam:)

Czy aby na pewno wybrałaś odpowiedni system przed pobraniem sterownika ? :smiley:

Musisz wybrać Win.XP :wink:

…njagorsze jest to, ze nie mam plyt a oprogramowaniem …wiec musze liczyc na to, ze cos sciagne z neta:)

tak wybralam windows XP:):):slight_smile: I WLASNIE TO MNIE NABARDZIEJ WKURZA…TA NIEWIEDZA O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI…SKORO ROBIE WSZYSTKO Z ZASADAMI LOGIKI A TU UPSSSSS NIC NIE DZIALA:):):slight_smile:

CZYLI CO TEN STEROWNIK DO CHIPSETU PLYTY GLOWNEJ JEST OK?? A STEROWNIK AUDIO JEST DUPNY??

Sterownik powinien się bez problemu zainstalować, ponieważ jest od dedykowany zarówno dla Win. 98, jak i XP. Dziwne.

Spróbuj tak:

Pobierz ten sterownik do karty dźwiękowej.

Rozpakuj pobrane archiwum.

Prawoklik na ikonie “Mój komputer” -> Właściwości -> zakładka “Sprzęt” -> przycisk “Menadżer Urządzeń” -> prawoklik na nieznanym urządzeniu (na karcie dźwiękowej), wybierz “Aktualizuj sterownik” -> “Nie, nie tym razem” -> “Zainstaluj z określonej lokalizacji” -> “Uwzględnij lokalizację w wyszukiwaniu” i wskaż plik oem34.inf z wypakowanego wcześniej pobranego archiwum.

Po instalacji uruchom ponownie komputer.

AC97ich4.sys brakuje mi tego do zainstalowania audio driver skad go wziasc??

Przecież ten plik znajduje się w pobrany archiwum, do którego link podałem w poprzednim poście. Gdy wskazujesz plik oem34.inf , to plik AC97ich4.sys musi znajdować się w tym samym folderze.