Problem formatowaniem dysku

Witam

Mam takie pytanie w jaki sposób sformatować dysk ( NTFS ) jeżeli windows xp który jest na nim widocznie został uszkodzony ponieważ w czasie formatowania dysku ktoś wyłączył komputer i teraz pojawia się tylko “błąd edytowania systemu operacyjnego” chciałbym sformatować dysk od nowa tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać skoro po włożeniu płytki instalacyjnej z Winem XP nic się nie dzieje.Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc z góry WIELKIE dzięki !!

Pozdrawiam

a formatujesz z wina czy z biosu?

Z biosu - próbuje

Whot ??

Pokaż mi w Biosie opcje formatowania ??

Ściagnij Partition Logic z Vortalu, wypal obraz na płycie, z niej zbotuj komputer i tym program zalóż nowe partycje.

ok tzn mam płytkie wina włożoną do napędu tylko głowie się jak zrobić żeby coś się z niej uruchomiło

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 22:26

Ok a jest jakiś sposób żeby teraz go sformatować

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 22:28

Posrostu chce tylko sformatować dysk tylko nie wiem jak się do tego zabrac

właźisz do biosu czyli

podczas startu kompa wciskasz kilkakrotnie klawisz delete lub f5 (zależne od biosu )

odnajdujesz zakładkę “first bot dewice” wchodzisz (enter) ustawiasz na cd-rom cofasz się do poprzedniej zakładki (esc) odnajdujesz “save and exit setup” klikasz enter i będzie migała literka “Y” czyli yes :stuck_out_tongue: jeśli miga “N” to zmień ją na Y i klikasz enter …

komp się resetuje i odpala się z płytki która oczywiście wcześniej włożyłeś do napędu :slight_smile:

dalej chyba już wiesz co i jak ? a jeśli nie wiesz to się dowiesz ;] jest po polsku więc n ie powinieneś mieć z tym problemu :stuck_out_tongue:

Bios w laptopie Dell-a i nie można zmienić żeby bootował najpierw CD-ROM

ale w biosie powinny być opcje botowania ?

może przybliżysz nam tutaj ten bios ?

fotki albo napisz jakie są ocje etc …

BIOS version A16 ( Dell D 600 ) w po przejsciu w zakładke drugą jest ****Boot Order**** i wyposzczególnione Diskette Drive

Internal HDD

USB storage Device

CD/DVD/CD-ROM Drive ( są na biało i ich własnie nie mogę zmienić chyba że złymi klawiszami choć poruszać się można tylko strzałkami

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 23:06

Ok już sobie z tym poradziłem :slight_smile:

Pozdrawiam i wielkie dzięki osobą ktore próbowały pomóc :slight_smile:

Złączono Posty : 23.01.2007 (Wto) 23:06

Ok już sobie z tym poradziłem :slight_smile:

Pozdrawiam i wielkie dzięki osobą ktore próbowały pomóc :slight_smile: