Dość słaba wydajność komputera

Witam oto mój komputer:

Procesor: Celeron D 325 3,28GHZ

Grafika: Palit GeForce 7300GT (400/1000 @ 640/1740)

Pamięć: 1,5 GB Goodram 400MHZ

Dysk: Segate 80GB

Oto parametry komputera mojego kolegi

Procesor: Sempron 2800+ (nie krecony)

Pamięć: 1GB goodram 400MHZ

Grafika: Gigabyte GeForce 6600 (z jakims tam dodatkiem bez GT pod AGP)

Dysk: taki jak ja

Jestem bardzo zdziwiony ponieważ CoD4 chodzi u niego o jakies 15% lepiej.

Nie wiem jak jest z innymi grami ale to lekka przesada on w 3dmarku 2003 wyciąga niecałe 6k a ja 12k to dosyć duża różnica.

Może wiecie o co chodzi. Formatowałem komputer kiedy zmieniałem części.

Trudno powiedzieć, ale jeżeli chodzi o gry to celerony pod każdą postacią są kiepskie…

No wiesz no w porównaniu do semprona 2800+ nie jest zly :). Bardzo mnie to dziwi przedtem miałem 512 ramu i karta GeFOrce 5700LE i w CoD1 wyciągałem 400 fps myślałem ze jak dokupię ramu i zmienię kartę na 7300GT ktora bardzo ostro podkręciłem to będę miał 1000FPS a tu niemiło się zdziwiłem i wyciągnęło niecałe 500. Już sam nie wiem co robić …

A może wina leży po stronie softu. Masz najnowsze stery i directx?

stary mam xTreme GDrivers ver 163.76 directx mam z CoD4

ja tez bawiłem sie z róznymi sterownikami (kreconymi, turbo itd) ale wyszło mi najlepiej jak mam te co były dołaczone z płytka

poważnie dla mnie sa lepsze :slight_smile:

pixel69 , może dysk twardy i napęd optyczny zestawione masz razem na jednej taśmie IDE ? Jeżeli tak, to wiedz, że może to w dużym stopniu obniżyć wydajność dysku twardego.

Dysk twardy/dyski twarde i napęd optyczny/napędy optyczne powinny być podłączone do osobnych taśm IDE, przy czym dysk twardy na taśmie 80 żyłowej (mowa o dyskach twardych na interfejsie ATA).

a masz w biosie żle ustawione.

tzn w biosie mam na kartę 256mb ustawione oraz AGP/PCI mogę zmienić żeby było PCI/AGP nic innego nie zmieniałem jeszcze oprócz na ram CL 2,5 O/C procka oraz opcje z PCI jakas z 64 ustawione na 248 :slight_smile: a to prawda mam dysk SATA podłączony z nagrywarką na tej samej taśmie.

wywal te stery i zainstaluj te z serii 9x.xx, po co otwierasz 2 taki sam wątek ?? nie wyciągnąłeś wniosków z poprzedniego ??

Twoim zdaniem to coś zmieni? Btw ten wątek zalożyłem przez pomyłkę. : )

nie wiem, warto spróbować… jak miałem kartę z serii 7xxx najlepiej hulały na 9x.xx.

ten sempron będzie wydajniejszy od twojego celofana D :stuck_out_tongue:

a celek d do grania ani tak naprawdę do niczego się nie nadaje… semprony pożerają na śniadanie P4 a co dopiero celki d :stuck_out_tongue:

wielce możliwe że twój proc nie wyrabia i nawet 8800gt nie zmieniłby sytuacji…

żeby ten celek ruszył musiałby się odpalić na fsb 200Mhz.

raczej tyle nie pociągnie przy szynie 182 komputer sie resetuje w spoczynku …

Te sterowniki co mi poleciłeś są zajebiste w CoD4 tam gdzie przy średnich ustawieniach miałem 45 fpsów teraz mam 87 wielkie dzięki za pomoc! Nigdy bym nie pomyślał ze jakieś sterowniki aż tak polepszą wydajność karty. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc! :slight_smile:

nie ma sensu instalować tych z serii 1xx.xx nic nie wnoszą do obsługi kart z serii 7.

a jaka masz (miałes) karte tą z serii 7xxxx?

fajnie jak mowa o 7300 gt interesuje mnie jakie stery miałes ? bo juz próbowałem jakis róznych werski i najlepiej chodziło mi na tych dołaczonych z grafika na płytce :slight_smile:

a jak na starszych grach sie sprawują te stery co zmieniłes??

a co wnosza te sterowniki z serii 9xxx co nie wnosiły te dołaczone z płytką do karty??