Ati HD3200 i TV przez S-Video na Viście. Brak kolorów

Witam.

Mam problem, a mianowicie podłączyłem laptopa takiego jak w podpisie do telewizora kablem S-Video zakończonym złączem EURO. Wszystko działa, obraz i dźwięk jest, ale nie ma kolorów. Nie umiem togo ustawić i proszę o pomoc, ponieważ pierwszy raz mam styczność z takimi rzeczami.

Proszę o rady i podpowiedzi. Zainstalowane mam wszystkie najnowsze sterowniki do swojej karty, ale może potrzeba coś jeszcze.

Pozdrawiam.

Mateusz

Ja miałem ten sam problem, tylko że z Radeonem 9200. Wydaje mi się, że problem dotyczy tylko radeonów, ponieważ na geforcie 6600 nie miałem tego problemu, u kumpla na 7600GS też go nie było. Teraz mam HD3200 integre i nie mam możliwości sprawdzenia z braku gniazda S-Video

To nie wiesz jak to rozwiązać można żeby mi wyświetlało kolory na telewizorze?

Też mam to samo, tylko, że przy Radeonie 9600/9700 mobile w laptopie. kupiłem drogi pozłacany przewód i ma czarno-biały ekran. Ja mam XP ale na Seven to samo jest

Kurde, widzę, że nie tylko ja mam taki problem… Jaka jest tego przyczyna, ktoś się już z tym w jakiś sposób uporał?

sprubuj wejść tak( podaje przykład na windowsie xp więc nie wiem jak to zrobić na viście)

:arrow: właściwości ekran

:arrow: ustawienia

:arrow: zaawansowane

:arrow: ekrany

:arrow: TV

:arrow: zaawansowane

:arrow: Ostrość S-video

i sprawdz czy tam nie masz przypadkiem ustawione Czarno-Biały (jak tak jest to przestaw na inne niż Czarno-Biały)

Tylko gdzie mam tak wejść w te ustawienia? W sterownikach do Ati czy jakoś w systemie. Stery do Ati mam najnowsze i są po angielsku.

9e82e3217a388804m.jpg screen pulpitu jak to wygląda w windowsie xp

Na tej viście jest jakoś inaczej…nie mam takich opcji jak u Ciebie na XP. Nie wiem jak to rozwiązać… :frowning:

Dodane 28.02.2009 (So) 17:37

Przeczytałem gdzieś że są potrzebne jakieś przejściówki do uzyskania kolorów…jest coś w tym?

Może muszę kupić jakiś inny kabel żeby mi to wszystko dobrze działało?

ten screen dotyczy starych sterowników do wersji 7.xx, ale ja mam właśnie 7.12 miałem 9.2 i było to samo :? a przy kiepskiej przejściówce s-video-cinch

są kolory :idea: Co więc robić bo za kabel wybuliłem niemałe pieniądze :-x

No właśnie ja też czytałem, że przy tych cinchach są kolory a na EURO większość ludzi ma problemy. Nie rozumiem dlaczego firma ATI nie rozwiązuje takiego typu problemów…do każdej karty albo powinien być dołączony od razu przy zakupie kabel…w końcu za te pieniądze za jakie się kupuję sprzęt to się należy, albo powinien pyć jakiś kabel jednego rodzaju z przejściówkami, który działa poprawnie. Wg mnie to to jest śmieszne, że większość osób ma ten problem i producent tego nie naprawia…z tego co widziałem i czytałem to tylko w kartach ATI są takie problemy, bo w nVidii jakoś nie ma…ludzie mówią, że wszystko działa poprawnie.

Co najmniej dziwne to jest.

Dodane 07.03.2009 (So) 16:42

Dowiedziałem się, że jak nie ma kolorów na tv to że pomaga zmiana opcji w telewizorze…zmiana odbiory sygnału jakaś…ale nie wiem jak to się u mnie zmienia…w menu jak wejdę to nic nie mam, takiego ani nic…mój tv to Grundig Elegance…

Wie ktoś jak się zmienia?