Komentarz warunkowy osobny plik dla IE6

teoretycznie przed wyjściem IE7 KW dla IE6 wyglądał tak:

jak chciało sie wczytać osobny plik css właśnie dla tej zacofanej przegladarki…

natomiast po wyjściu IE7 KW działa i w IE7 jak i IE6, choć plik css jest tylko przeznaczony dla IE6

można to jakoś obejść? tak aby był osobny plik dla IE 6, osobny dla IE7 [moja strata] i osobny dla normalnych przeladarek?

Nie sprawdzałem bo i nie instalowałem jeszcze 7-demki …ale może tak zadziała?

niedziała, sprawdziłem już wszytkie kombinacje dla KW i nic… chyba oleje robienie strony dla IE6, tylko problem w tym że chyba jeszcze kilka % jej używa… więc przydałoby sie to jakoś poskromić… ma ktoś pomysł?

Dla mnie normalną przeglądarką jest także IE. Tak naprawdę jest to walka o kasę między wielkimi firmami w której my chcąc nie chcąc bierzemy udział.

Były już takie przeglądarki które chciały narzucić swój styl jak np. Nescape i praktycznie zeszły z rynku. Inne się podporządkowały i zmieniły na tyle, że możliwe stało się ich używanie do witryn pisanych pod IE (Opera, Firefox). Obecnie wojna została chyba wznowiona i ciekawe kto się komu podporządkuje. W tej walce nie przebiera się w środkach. Takie słowa jak osiołki, co jest nowoczesne, a co nie przeplatają się ze sprawami sądowymi o monopol. Tak naprawdę to niby dlaczego Microsoft powinien dostosować swoją przeglądarkę do wymogów innych firm, a nie na odwrót, przecież to byłaby dla nich ewidentna strata. O tym kto w tej walce wygra zadecydują jednak użytkownicy internetu.

floyd czyli przegladarka która nie spełnia standardów css jest przegladarka normala? Tak to odebrałem, to nie ludzie wymyslajacy css2,3 itp, maja sie dostosować to programiści maja sie dosttosować do nich, poprawiajac kod w swpoich produktach, chcesz przezto powiedzieć że wszytkie inne liczace sie przegladarki na rynku są złe bo interpretują kod inaczej niż IE?

ale wracając do mojego problemu… można to jeszcze jakoś obejść? np. w PHP?

Jeżeli to co działa pod IE6 działa tak samo pod IE7 to niby dlaczego chcesz tworzyć oddzielne style dla IE6 i IE7. Kompletnie tego nie rozumiem. Nie wyskakujesz czasami przed orkiestrę? Przecież IE7 dopiero co się pojawił.

PS.

A “ludzie wymyślający style” jak to napisałeś to twoim zdaniem są niezależni i przez nikogo nie opłacani, a może krasnoludki ich opłacają?

Moim zdaniem gdyby nawet Microsoft się dostosowywał do tych najnowszych rozwiązań to bardzo szybko doszło by też do takiej sytuacji, że wraz z ich pojawianiem się Firefox już by je miał, a Microsoft byłby styłu (taki jakiś dziwnie opóźniony). Nie bierzesz tego pod uwagę?

Ponadto Microsoft ma swoje rozwiązania i też idzie walka o ich udostępnianie innym firmom, chyba słyszałeś.

Co by nie powiedzieć złego o Microsofcie i jego produktach to ja cenię go za brak reklam. Weż np. taki odtwarzacz jak QuickTime czy RealPlayer -reklamy,reklamy…reklamy. Zresztą w USA jest tych reklam o wiele więcej niż w Europie, a chcesz bez reklam to płać. Wprawdzie Opera i Firefox też dziś mają niewiele reklam ale gdyby zdominowaly rynek to można by się spodziewać najgorszego.

floyd IE6 interpretowało ŹLE w ogóle css, w IE7 niby to poprawili ale co z tego jak nie moge zrobić osobno stylu dla IE6 i osobno dla IE7 poniewaz IE7 wczyta ten co jest dla IE6 już rozumiesz? i przezto wyświetli go źle!

chcesz prosty przykład? IE6 - rozciąganie div na 100% IE6 robił zawsze 101% cztli 2px wiecej, co w rezultacie prowadziło to rozwalenia strony…

Opera, Fx - te przegladarki wyświetlają poprawnie strony tak jak chce tego ich twórca, tak jak to jest zabisane w plikach css, 100px to 100px i nic wiecej! O IE tego powiedzieć nie można, zawsze było trzeba stosować jakies obejścia tzw. hacki ale teraz można je sobie wsadzić… ;/ bo jak w O i Fx i IE7 jest dobrze to IE6 sie sypie… jak dodam KM dla IE6 to IE7 też go wczyta… spiepszyli to… MS myśli że jak obowiazkowo kaze zainstalować IE7 to może na XP to zrobia, ale nie zapominajmy że 40% rynku posiada jeszcze widows 98 z IE6

to że IE7 pojawił sie niedawno to co z tego? to znaczy że MS możle olewać webmasterow i robić tak jak im sie podba? rozumiem że mają monopol, rozumiem że nikt nikogo nie zmusza do robienia stron zgodnych z IE ale jeśli ktoś robi strony internetowo zawodowo to zleceniodawca wymaga aby strona działała na wszystkich przegladarkach!

A może to pomoże?

emm i co mam z tym zrobić dokładniej?

zawsze było tak:

lt - mniejszy;

gt - większy;

lte - mniejszy i równy;

gte - większy i równy;

zatem dla ie7 powinno być tak:

sprawdzić nie mogę bo nie mam IE7

dobra już sobie poradziłem, trzeba zastosować osobne “cośtam” w css

IE6:

* html element {}

IE7

*:first-child+html element {}

IE6 i IE7

* html element, *:first-child+html element {}

Złączono Posta : 14.11.2006 (Wto) 21:32

diegoo sprawdzałem, te hacki już niedziałają :wink: