MANDRIVA vs UBUNTU 6.12

Co lepsze dla chcącego zacząć przygodę z linuxem??

Mandriva2006\07 czy Ubuntu6.12?? Prosze o plusy i minusy systemów.

Mój sprzęt:

Pentium III 750MHZ

Ge-Force 5200 128mb

SDR Ram 384mb

HDD-40GB

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

6.12 ma wszystkie codeki i bogate repo. Mandriva 2007 jes ponoć chałowa, a 06 jeszcze nie testowałem. Mam 6.12 Ubuntu i jest fenomenalny. Choć z twoim PC polecam jakiegoś Debiana. Coś z tych lżejszych.

Patrz: http://www.jakilinux.org

bartekvip :

W tym teście wychodzi mi Mandriva drugie Ubuntu. Debiana nie ma nawet na liście. Słyszałem ze Debian jest trochę skomplikowany. Mi chodzi o taki system w którym mogę wszystko “wyklikać”

Witam od niedawna zacząłem przygodę z Linuksem.Też zastanawiałem się nad tym którą dystrybucje wybrać.Zdecydowałem się na Mandrivę 2007.Lecz okazało sie że to nie był dobry wybór.System jest jeszcze mało dopracowany i nie wszystko działa tak jak powinno.Po zrobieniu aktualizacji takich programów jak Firefox, Mplayer itp/ System sie całkowicie rozsypał.Od jakichś 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Ubuntu 6.10 wszystko śmiga aż miło ostatnio zainstalowałem sobie nawet Tv.No i mogłem się wreszcie przekonac co to jest Beryl.Bo pod Mandarynką nie chciał działać .Polecam ci Ubuntu 6.12 jest już lepiej spolszczone niż 6.10 i zawiera wszystkie niezbędne kodeki.

Pozdrawiam:) :mrgreen:Mam nawet podobna konfiguracje sprzetową do twojej

Intel Celeron 1.0GHz

Ge Force FX 5200 128MB

Sdram 512MB

A emulatory do gier??? I co z neostrada?? Chodzi pod Ubuntu 6.12??

z neo nie bedziesz miał problemów bo w 6.12 jest juz najnowsze UbuNeo do instalacji neostrady.

A co do emulatorów to wine działa (bo używam-ale nie do gier) a Cedega pewno też.

Widzisz. Ubuntu 6.12 koniecznie. Względem wersji 6.10 jest lepszy 300 kroć. Ma zainstalowane codeki i inne pierdoły, a 6.10 przynajmniej w moim przypadku nie miało. POLECAM 6.12:

URL http://pliki.forall.pl/other/ubuntu.pl- … p-i386.iso

W sumie to nie wiem czy opuszczać Windowsa. Komp służy mi przede wszystkim do gier i muzyki. W mniejszym stopniu do edycji tekstu, prezentacji itp.

no wiesz zawsze możesz zobaczyć jak to wygląda-zwłaszcza że 6.12 jest w wersji LiveCD. :smiley:

Na mandrivie bardzo ładnie chodzi cedega, na której możesz pograć w gry z windowsa.

instaluj ubuntu a o mandrivie zapomnij bo obecna 2007 to syf nad syfami :stuck_out_tongue: Słyszałem że ma wyjść poprawiona 2007. Dobra jest 2006. A tak pozatym to przyszłóść mandrivy stoi pod znakiem zapytania bo jak narazie firma przynosi straty nie zyski :stuck_out_tongue: wiec wrzuć sobie ubuntu jest genialne.

a na moj sprzet:

Procek: Intel Celeron 2,66GHz

Grafika: Ge-force 4 MX 64MG

Pamiec: 512 MG DDR RAM

Dysk:40GB

jakiego linuxa polecacie

Witam moja przygoda z linuxem zaczeła się od mandrivi 2006, ponieważ przeczytałem gdzieś, że jest najłatwiejsza ale tak nie było teraz mam ubuntu 6.12 i ono jest SUPER! !!

a znasz moze jakas strone z poradniekiem do Ubuntu

Ubuntu 6.12 jest najlepsze.

najlepszy poradnik jaki znam http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy_pl

a dlaczego wszyscy te ubuntu tak zachwalaja ??

Ponieważ jest najlepsze i najłatwiejsze

najlepsze w jakim sensie

dzieki za ta stronke bede mial nowa lekture na ferie :lol:

Bierz Ubuntu co prawda używam dopiero parę dni ale już sobie ten system chwale.

Jeżeli bardzo zależy ci na podobieństwie do windowsa i lubisz wyklikiwać funkcje

to zainstaluj sobie KDE