Odmowa dostępu

Jak się dostać do wnętrza folderu System Volume Information zamieszczonym na dysku C: Szukałem już w necie ale nie mogę wejść bo nie mam zakładki zabezpieczenia we właściwościach pliku.

Usuwanie szkodników z folderu System Volume Information

  1. Najpierw wyłączamy przywracanie systemu ponieważ w folderze System Volume Information są przechowywane punkty przywracania. W tym celu klikamy prawym klawiszem myszki na ikonę Mój komputer => wybieramy Właściwości => przechodzimy na zakładkę Przywracanie systemu => zaznaczamy opcję Wyłącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach => teraz tylko potwierdzamy klikając na Zastosuj i OK.

c9d591021b362185m.png

  1. Włączamy pokazywanie ukrytych plików i folderów ponieważ folder System Volume Information jest ukryty. W tym celu otwieramy Mój komputer = u góry wybieramy Narzędzia = Opcje folderów… = w okienku, które się otworzy przechodzimy na zakładkę Widok = w części Ukryte pliki i foldery zaznaczamy opcję Pokaż ukryte pliki i foldery = dalej wystarczy tylko potwierdzić klikając na Zastosuj i OK.

6b464476e1c77497m.png

  1. Uruchamiamy system w trybie awaryjnym. W tym celu gdy komputer będzie wyłączony wciskamy klawisz F5 bądź F8 = włączamy komputer = gdy pojawi się ekran wyboru systemu puszczamy klawisz i za pomocą strzałek na klawiaturze wybieramy pozycję Tryb awaryjny i potwierdzamy wciskając klawisz Enter.

Będąc w trybie awaryjnym wchodzimy do lokalizacji gdzie jest zainfekowany obiekt = klikamy na niego prawym klawiszem myszki = wybieramy Usuń i potwierdzamy. Czyli np. w tym przypadku:

wchodzimy do lokalizacji:

C:\System Volume Information_restore{833884EB-BC7B-42B3-8E66-1EA709E558E6}\RP7

i kasujemy znajdujący się tam plik A0005350.exe.

UWAGI:

Jeśli podczas wchodzenia do folderu System Volume Information naszym oczom okaże się komunikat Odmowa dostępu , to musimy poczytać na temat przejmowania na własność pliku lub folderu. W przypadku system Windows XP opis jest dostępny tutaj:

:arrow: http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;308421

Ewentualnie możemy wykonać tylko punkt pierwszy z tego opisu, a następnie przeskanować jakimś skanerem i jeśli zostaną wykryte zainfekowane pliki, to opcja w stylu Usuń w nim powinna sobie w zupełności poradzić.

Oczywiście po usuwaniu szkodników możemy z powrotem włączyć przywracanie systemu jeśli korzystamy z tej funkcji.

Dzięki bo nie mogłem znaleźć jak się tam dostać (skorzystałem z linku który podałeś). Zrobiłem ostatnio skan avastem i mi wykrył ale nie usunął:/ Poza tym folder zajmuje mi teraz ~5giga obszaru na dysku więc chyba trochę punktów usunąć. Dziwi mnie tylko że nie ma opcji usuwania punktów przywracania poza wybraną liczbą np. ostatnich dwóch.