Compiz Fusion - lista kart graf. wspierających go lub nie

DLA POSIADACZY NIEKTORYCH KART ATI OBOWIĄZKOWO TEN TEMAT, MOZE DZIEKI TEMU COMPIZ CI PÓJDZIE - http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=39232

oraz wiadomo : http://www.google.pl/linux i szukaj :slight_smile:

Compiz Fusion działa bezproblemowo na kartach:

Nvidia oraz Intel i inne

Nvidia 6800 xt

NVIDIA GeForce 6150 LE

Nvidia geforce 7400

nVidia GeForce 7800 GS

nVidia 6800GT

Intel GMA950

nVidia GeForce 6600

x300 - IBM T43

nvidia 6150LE

nvidia 8600

Nvidia 7600GT

NVIDIA GeForce 7800 GT

Nvidia 8800 GTS

7900GT

6600GT

NVIDIA Geforce 6150

Intel 945G

6800go

MSI NX6600-TD128E

Asus Nvidia Geforce 8500GT

Nvidia Geforce FX5950 Ultra

GeForce FX 5500

NVIDIA GeForce2 MX400

NVIDIA GeForce 6100

Nvidia 7200 GS

Nvidia GeForce 7300m GT

Nvidia GeForce 8600m GT

GeForce4 Ti4200

Nvidia Geforce FX 5200

GF 4 MX

Ati

ATI Xpress 200M

ATI x300 and 9600 series

ATI Mobility Radeon x1300

ATI Mobility FireGL V3200

Ati Mobility Radeon x300

ATI Radeon Mobility 7500

ATI X1800

ATI XL800

ATI 9550

ATI Mobility Radeon x600

ATI X1950Xt

ATI FIREGL V5200

ATI Radeon X550

A na tych działa problemowo (czasem trzeba wykonać kilka dodatkowych czynności) lub nie działa całkowicie

ATI X700

ATI Mobility Radeon X1400 (działa ale po zastosowaniu na przykład http://ubuntuforums.org/showpost.php?p= … tcount=110 oraz oczywiście linku z góry)

ATI FireGL V5200

ATI Radeon Xpress 1100

ATI Radeon X850

ATI Radeon X1700 (działa dobrze ale po kilku zabiegach 1. link na górze

  1. wykonanie tego w konsoli:

    compiz --indirect-rendering --replace -c emerald

ATI mobility radeon 7000IGP

Sapphire Ati Radeon GTO2 (X800)

ATI radeon X1300 (??? możliwe, że zadziała na xgl, wiem, że Radeon X1300 Pro działa, są jednak drobne problemy, wiecej Ci google powie)

GeForce MX 4000

ATI Radeon 200 XPress (tutaj róznie, na ATI radeon express 200M działa po zastosowaniu tutoriala z linku poniżej działa, oraz jeszcze http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=399643)

ati x1650

To nie są oczywiscie wszystkie karty, zarówno w działających lub nie, ale spora większość popularnych. Proszę o dodawanie nowych kart.

Co do problematycznych niektórych kart ATI to nie należy się od razu poddawać :slight_smile: Ostatnia deska ratunku - google.

knapik , mała prośba: zedytuj posta i podziel karty na dwie grupy - ATI i Nvidia - będzie łatwiej znaleźć.

Dodam, że na ATI tylko na otwartych sterownikach (przy użyciu AIGLX, do XGL wystarczy akceleracja, więc działa też na fglrx’ach), a więc wydajność poza Compizem jest bardzo słaba. Z kolei na nvidii tylko na zamkniętych (XGL czy AIGLX nie robi różnicy).

PS. AMD/ATI zapowiedziała (z 2-3 miesiące temu?), że wypuszczą sterowniki na otwartej licencji, szkoda tylko, że nie podano żadnej daty :frowning:

Oto lista kart

Na radeonach da się odpalić Compiz fusion, ale na xgl. Mi osobiście CF nie przypadł do gustu, więc mam beryla 0.3

Pozdrawiam

Mi Compiz Fusion działa lepiej niż Beryl, szybciej, płynniej, chociaż czasem siadają niektóre efekty. Używam XGL, a karta ATI Radeon X550

zrobione

Ps: Szczęśliwy posiadacz starej dobrej 6600 GT 8)

Tak samo u mnie. Karta 7300GT + nVidia 100.14 (paczka z PLF) + MDV 2007.1. Same paczki C-F są dostępne z repozytorium SoS. Widać że okienka “płynniej sie żelują” :wink:

knapik

Zapomniałeś napisać o GF 4 MX.

Rodzeństwo Ti, ale też działa. :wink:

Dodałem kilka nowych kart i niektóre edytowałem, okazuje się ze wiele z wczesniej uznawanych za niedziałające działą idealnie ale po kilku drobnych zabiegach.

Dodane

Złączono Posta : 15.08.2007 (Sro) 7:29

dodane

Mam Ati 9600 i działa mi na tym beryl (aiglx) oraz compiz i compiz-fusion(xgl).

Co do spowolnienia systemu w c-f to tylko jak miałem ustawione delfiny tak aby były cały czas widoczne na ekranie, to po jakimś czasie zaczynało mulić. Po za tym wszystko działa płynnie.

OTy poleciały do śmietnika. W tym temacie piszcie tylko i wyłącznie o kartach pod którymi Compiz Fusion działa bądź nie. Jeżeli zacznie pojawiać się tutaj jeszcze więcej OTów, albo będzie trzeba zamknąć temat i otwierać tylko na prośbę userów na czas dopisania dodatkowych kart, albo zacznę rozdawać ostrzeżenia za OTowanie.

Witam!

Na moim starym komputerze typu desktop rządzi karta graficzna Radeon 9200S , która bardzo dobrze działa zarówno na sterownikach otwartych jak i zamkniętych, w moim przypadku jest to bez różnicy jakich sterowników używam, gdyż na jednych i na drugich Beryl i Compiz Fusion działa mi bez zarzutów. Moja karta nie obsługuje jednak takich pluginów jak: Efekt Wody oraz Grupowanie okien , tak poza tym wszystkie efekty działają bez najmniejszych problemów. Co do ustawień karty, linux wykrywa ją prawidłowo i sam dobiera sobie odpowiednie sterowniki i odkąd używam linuksa, nigdy nie musiałem grzebać w xorg.conf.

Natomiast na moim niedawno zakupionym laptopie rządzi karta Intel Graphics Media Accelerator 950 , na której również linux śmiga aż miło, w tym przypadku system również sam sobie dobrał sterownik a w xorg.conf nie musiałem w ogóle grzebać. Beryl i Compiz działają wyśmienicie, karta obsługuje wszystkie pluginy Beryla i Compiza.

Pozdrawiam!