Pojawia się i znika! Nadzieja na oficjalną publikację!

Lista “sławna” Ktoś, chyba byli agenci skwapliwie kasują każdą listę, która ukazuje się na necie. Ciekawe kto będzie szybszy? Internauci w umieszczaniu, czy operatorzy (skoligaceni z byłymi agentami) w kasowaniu?

Swoista ciuciubabka trwa! :smiley:

Na p2p ta lista wciąż siedzi :slight_smile:

Trwa, trwa, dlatego nikt nie podaje konkretnego źródła do listy…

na jak jest to niech tam sobie siedzi a my sobie pooglądamy :smiley:

Lista w internecie raz jest, a za 5 minut jej nie ma i tak wkółko :lol: na jednej stronie, którą znalazłem. Czyste są Wasze rodziny?? :biggrin:

Ja mogę spać spokojnie, ale innym nie zazdroszczę! Wielu jest Janów Kowalskich, więc jak można stwierdzić, czy sąsiad jest na tej liście, skoro tak się nazywa. Źle się stało, że bez weryfikacji ujrzało to światło dzienne.

Trzeba z dużym dystansem podchodzić do tej sprawy!

Dobrze by było, żeby władze forum bez emocji podzeszły do tego tematu, bo trzeba uświadomić młodym userom, jak najwłaściwiej podejść do tej sprawy. To tak jak z edukacją o rodzinie.

Kerimusie skąd masz takie dokładne informacje?? Może sam jesteś lub byłeś agentem :PPP :wink:

Ciekawe, co z takiej listy wyczytasz…? :smiley: :smiley: :smiley:

Brak tam informacji umożliwiających jednoznaczną identyfikację…

Musiał byś po sygnaturze akt szukać informacji w teczkach…

BTW

Mam pewność, że jest conajmniej 6 osób o takim samym imieniu i nazwisku co ja… (6 osób w 2003 roku …ale może komuś się urodziło lub zmarło do tego czasu) :D:D:D

Dobrze, że masz do tego taki dystans, albo Twój wiek ciebie do tego tak usposabia. Ale nie zdziw się jak sąsiedzi od teraz dziwnie będą na Ciebie patrzeć. :wink:

Chyba trzeba do tego tematu podejść humorystycznie, czyli nie dajmy się zwariować!

A może i dobrze, bo politycy przestaną się straszyć teczkami i nie będzie to instrumentem gier politycznych.

Zawsze można dowiedzieć się więcej z numeru indentyfikacyjnego teczki :).

A to już trzeba się kopnąć osobiście do IPN-u!

Jedno jest pewne… nie mam się czego obawiać… (właśnie z racji wieku) :wink: :smiley:

BTW

Z tym także nie jest tak do końca…

Na liście znalazłem “osobę”, co do której mam pewność, że byłą TW (…i nie powtarza się) … a w sygnaturce brak zer :smiley:

Tak więc zwykłemu szarakowi raczej na nic ta lista się nie zda…

Wszystkie potrzebne informacje są w IPNie …a dostęp tam jest ograniczony (teraz chyba jeszcze nieco bardziej :stuck_out_tongue: )

…Ale bez pogrzebania w archiwum IPNu nic nikomu nie można udowodnić!

Ja oge podac linka do tej listy która jest juz od kilku dni i jej nie usuwaja. Ale nie wiem czy moge :smiley:

Tylko zastanawia mnie ile nie winnych osób będzie miało nie przyjemności z powodu tej listy , która nic ale to nic nie wnosi do wyjaśnienia kto był a kto nie był agentem ilu osobą nie winnym będzie się ciosać kołki na głowie tylko dlatego że jego nazwisko jest na liście tylko że nie jednemu psu burek na imię i jak się trafi kilka rąbniętych ludzi to normalnemu człowiekowi mogą mocno wejść za skórę a dlaczego , dlatego , że nie którzy mają wizję , wizję wyjaśnienia brudów tego kraju nie zważywszy na to że szkalują także nie winnych ludzi .

Już widzę jak teraz będą przyjmować do pracy. CV + List Motywacyjny + Zaświadczenie o niekaralności + Brak danej osoby (najlepiej nazwiska) na Liście!

UWAGA!!!

Może już wkrótce lista zostanie ogłoszona oficjalnie!

Informacje na ten temat tutaj: http://info.onet.pl/lista.html

ale co to da i tak dalej nie będzie wiadomo kto był “agentem” a kto nie , jeżeli coś mieli by publikować to jedynie tylko nazwiska osób którym udowodniono bycie “agentem” w końcu w tym kraju obowiązuje domniemanie niewinności i dopóki człowiekowi nie udowodni się czegoś nie powinno się go piętnować tylko dlatego że ktoś o coś go podejrzewa choć sam do końca nie wie o co a jak już wcześniej wspomniałem można komuś zniszczyć życie za to że ma takie samo nazwisko jak " donosiciel"

Zawsze jakiś kroczek do przodu, bo jak z informacji wynika jedni teraz dysponują 240 tyś. nazwisk inni 160 tyś. a jeszcze inni mogą wpisać złośliwie Twoje np. dane i wysłać dalej. To już lepiej (bo zła i tak się już nie cofnie) opublikować oficjalną listę z certyfikatem IPN-u! !!

zgadza się zła się nie cofnie ale to nie znaczy że można publikować osoby , które nie miały z tym nic wspólnego i takim sposobem możesz wyrządzić im krzywdę , publikować ale tylko osoby co do , których nie ma watpliwości.

To już się stało, więc lepiej zrobić to porządnie!

SB-cy wytną swoje nazwiska i zostawią niewinnych wmawiając wszystkim na necie, że właśnie ta lista jest dobra. Teraz jest to konieczność !!

I jeszcze tu ciekawy komentarz: http://info.onet.pl/1048018,11,item.html

I właśnie dlatego IPN nie powinien takiej listy publikować bo wtedy dopiero będzie się mówiło , że musiałeś mieć coś wspólnego z SB bo jesteś na oficjalnej liście IPN_u choć jest to lista osób ,które mogły być "agentami " jak i tych , którzy byli tylko dla SB figurantami jak i niedoszłymi współpracownikami .

Post pisałem podobny, ale temat został zablokowany…

Sorki, że zapytam, ale co to za lista ? …

“Z czym ją się je” i do czago służy :oops: :oops: