Nieprawidłowy plik boot.ini

Witam.We wlaściwosciach dysku kliknolem na opcje przeszukiwanie woluminu w poszukiwaniu błedów i od tej pory przy kazdym starcie systemu pojawia sie informacja nieprawidlowy plik BOOT.INI ,Czy mozna jakoś naprawic ten plik .

Poczytaj

Popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja zmień i popraw.JNJN

start-> uruchom-> C:\boot.ini Pokaż na forum :wink:

[boot loader]

timeout=30

Takie coś mi wyskoczyło jak postąpiłem według wskazówek De Niro

ma być tak

Jeżeli po zamknięciu notatnika nie zostanie zapisane ustawianie, to oznacza ze plik boot.ini ma atrybut tylko do odczytu, należy wtedy zmienić atrybut lub, start~> uruchom~> control sysdm.cpl,3 Uruchamianie i odzyskiwanie~> Edytuj (należy wkleic w/w zawartość)

nie prawidłowy plik boot.ini rozruch z c/ windows

Wejdz do panelu sterowania,dalej: system - zakładka zaawansowane, w tej zakładzce w polu uruchamianie i odzyskiwanie kliknij ustawienia, w otwartym oknie kliknij edytuj tam usun wszystko i wklej:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

Panowie dziękuję wam bardzo zrobiłem tak jak pisaliście i już żaden komunikat nie pojawia sie przy starcie tylko ten notatnik zapisał sie na C ale nie w folderze windows tylko oddzielnie czy tak to może zostać.

Ja mam Xp z sp2 to mam to samo przepisać??

Jeśli masz tylko jeden dysk i system zainstalowany w C:\Windows, to możesz użyć takiego pliku boot.ini

Zawsze też można uruchomić komputer w trybie Konsoli odzyskiwania (boot z płyty instalacyjnej Windows i klawisz R podczas początkowej fazy /re/instalacji systemu) i użyć polecenia

bootcfg /rebuild