Nie włącza sie sieć

Witam

Dlaczego przy włączeniu kompa net sie nie załącza ? :expressionless: Musze odpiąć i ponownie załączyć kabel z neta do kompa… problem pojawił sie po instalacji Sygate Personal Firewall, całkiem możliwe ze zablokowałem jakąś usługe która powinna być załączona. Prosze o podanie jej nazwy.

A Sygate Personal Firewall po podłączeniu kabla generuje jakiś komunikat?

Żadnego komunikatu… Szukam rozwiązania tego błędu i nawet jak dam (w Firewallu) na ALLOW ALL to nie da sie nawet NAPRAWIĆ połaczenia lokalnego… chyba coś z płytą główną :frowning: Chyba że problem leży gdzieś indziej.

Przecież nie będe przy każdym włączeniu kompa wyjmował i wkładał kabla sieciowego :expressionless:

odpal pc z kablem i zobacz jakie ma IP

start — uruchom— cmd — ipconfig

a później odepnij i podepnij kabel i jeszcze raz to samo— zobacz i porównaj IP kompa

nie ma IP :stuck_out_tongue: Tak jakby kabel był ale nie ma … :roll:

W ipconfig /all po wyjęciu i włożeniu kabla

2_1189710271.jpg

zobaczyłem do siebie i mam tak samo!!

i net mi działa bez bólu !!

przeinstaluj sieciówkę może się wysypały sterowniki?

Złączono Posta : 13.09.2007 (Czw) 21:17

a później porównamy uruchomione usługi w windzie

Gdyby były wyłączone pewne usługi to przecież net by nie chodził po wyjęciu i włożeniu kabla… :expressionless:

moja płyta główna (Albatron PM266A (Pro)) :rotfl2: Może sie te info przyda na cos :stuck_out_tongue:

Odinstalowałem stery, win poszukał jakiś tam własnych i dalej ten problem.

Za pomocą niego zablokowałem dostęp do sieci wszystkiemu co sie da z Wina :stuck_out_tongue: A;e to chyba nie on powoduje mój problem ponieważ gdy wyjmne kabel i ponownie włoze do kompa to można nawet użyć opcji NAPRAW połączenie lokalne, więc on nic nie blokuje.

M_a_r_i_o odnośnie tego posta:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 87#1253087

  1. Zezwalasz usłudze Generic Host Process for Win32 na dostęp do sieci. To dzięki niej masz do niej dostęp. Ustaw, restart i zobacz, czy problem zniknie.

  2. Jądro i system NT - na Ask.

Nie powielaj wątków na Forum.

Przepraszam.

Dalej ten problem mam :frowning:

Ziomek, a nie masz przypadkiem ustawionej w sygate zaawansowanej reguły (opcja -> Advanced Rules…) jakiejś? Pytam, bo one mają najwyższy priorytet w tym firewalku (chyba tylko Allow / Block All ma wyższy <- nie jestem pewien).

Możesz ustawić wszystko na “Allow” i sprawdzić czy działa necik, a potem poblokować to co jesteś pewien, że możesz. Resztę (niepewne aplikacje) blokuj po jednej i sprawdzaj jak necik się zachowuje.