Łączenie RJ-45 w linksys WAG200G-E1 i RJ-11 w Dialnet

Witam,

Mam dla Państwa malutką zagadkę, może ktoś pomoże mi ją rozwikłać zanim zamorduję kogoś z Dialogu, lub Linksysa…

Mam net i telefon z Dialogu, jak twierdzą w 100% na ich infrastrukturze, a nie na TPSA. Kto wie, o co chodzi, wie, że to istotne.

Zapytałem ich niedawno, jeszcze przed instalacją, a potem po instalacji potwierdziłem tę informację, jakie parametry musi spełniać sprzęt (router z modemem), za pomocą którego chciałbym dzielić sygnał w domu na Wi-Fi.

Dostałem odpowiedź z info, że m.in. musi być to modem ADSL, że musi działać w standardzie Annex B i do tego dostałem konfigurację niezbędną do działania. OK. Potwierdziłem raz jeszcze te dane u nich, upewniłem się, że na 100% mam łącze do którego trzeba Annex B i kupiłem Linksysa WAG200G-E1 (ten właśnie model leży przede mną, na 100% ten, a nie ten z końcówką EU).

I tu się zaczęły schody. Otóż WAG200G-E1, ma wejście na sieć RJ-45, a wtyka z Dialnetu jest RJ-11. Nikt nie potrafi mi wytłumaczyć, jak mam w tej sytuacji nie łamiąc umowy z nimi podpisanej podłączyć to urządzenie, które przecież spełnia podane przez nich wymagania… Linksys jeszcze nie odpowiedział na moje pytanie… Zresztą, dość zabawna jest sytuacja, bo w obsłudze urządzenia pod Annex B prekonfigurowali Neostradę, która chodzi pod Annex A…:confused: Ale to detal akurat…

Może ktoś z Was ma pomysł jak wyjść z sytuacji z tym podłączeniem… Dialnet daje łącze zakończone kabelkiem RJ-11, każe kupować do tego sprzęt pod Annex B, który to sprzęt, w odróżnieniu od sprzętu pod Annex A, ma gniazdo RJ-45.

Albo Dialog wali kit z tym łączem cyfrowym, albo sami nie wiedzą co podłączają, albo sam już nie wiem…

EDIT: wyedytowałem tytuł zgodnie z zaleceniem moda, choć przyznam, troszkę zabawne podejście…

Zagadki to raczej w pismach szaradziarskich. Proszę nazwać temat konkretnie.

WAG200G-E1 ten router posiada wejscie RJ11 , 2 dni temu taki podłanczałem i na 100% jest wejscie RJ11 i 4 wyjscia na lan RJ45 pozatym tu masz opis

http://www.qart.com.pl/prod/WAG200G-E1.html i jest to annex B z wyjsciem RJ11 , coś ten twój router chyba nie taki na jaki opis wskazuje. Pozatym linsys z oznaczeniem EU (annex A) jest dokładnie z wyglądu taki sam ja E1 również z portem RJ11 tylko że annex A jest przystosowany wyłącznie do lini analogowej natomiast annex B do cyfrowej aczkolwiek powinien działać również na linii analogowej.

No to są jaja.

Sprzęt kupiony w hurtowni wczoraj.

I ma z tyłu tak:

1205081714gz2.jpg

Co pokrywa się z opisem w dokumentacji i w niektórych hurtowniach w sieci.

Tak się bowiem składa, że ten model jak widzę występuje w wersji z portem WAN RJ-11 i RJ-45.

Dla mnie odlot… Ja mam ten z RJ-45.

Jakie mam opcje, poza wymianą sprzętu…?

W zestawie powinna być chyba jakaś przejściówka rj-45 -> rj-11

…a jak nie, to trzeba kupić coś w tym stylu, albo zacisnąć sobie kabel rj-45 (styki 4 i 5) z rj-11 (styki 2 i 3)

Poczytaj też instrukcję: ftp://fen.pl/instrukcje/Linksys/WAG200G_PL.pdf

Pięknie dziękuję, to najprawdopodobniej rozwiązuje mój problem. :smiley:

No i link do manuala PL.:smiley: Kłaniam się niziutko, mam mniej dłubania teraz.:slight_smile:

Ps.

Przejściówki nie ma w zestawie, a np. na allegro nie znalazłem, co mnie niepomiernie zaskoczyło…

Najlepiej wymiana sprzętu , ten sprzęt nie powinien trafić na rynek polski , wtyki telefoniczne RJ45 i RJ12 stosuje się w niektórych krajach europy ale nie w polsce (narazie ) można pokombinować z jakimiś przejsciówkami albo poprosić fachowca z “zaciskarką” aby “przerobił” kabel. Piszą na forach że włożenie kabla z koncówką RJ11 do gniazda RJ45 nawet działa tyle tylko że kabel niezbyt “stabilnie” się trzyma.

Będzie przeróbka kabla.

Kłopot chyba polega na tym, że sprzęt z RJ-45 nie jest nijak oznaczony na pudełku i zapewne leci do Polski bez różnicy z RJ-11…

Trzyma sie prawie tak samo jak w RJ45 tyle że RJ11 jest ciut węższa (problem tylko z kolejnością wyprowadzeń we wtyczce). Zaciskarka i odpowiedni wtyk i po problemie.

BTW mam w robocie szafę z patch panelem na RJ45 i podpięty do niej router NEO. Sygnał od linii telefonicznej do patch panelu prowadzę zwykłem kablem z wtykami RJ11 i wszystko działa od 3 lat bez najmniejszego problemu :):):slight_smile:

Czegoś tutaj nie rozumiem.

Jeśli kupiłeś Linksysa WAG200G-E1/EU to jak on może mieć wyjście RJ-45 :o Przecież to niemożliwe! One mają wyjścia RJ-11 tylko jeden ma Annex B a drugi Annex A.

Linksys WRT54GC-EU ten model ma wyjście RJ-45 i nie ma modemu.

Moim skromnym zdaniem ktoś Cię zrobił “w konia” w sklepie. Ja bym ten sprzęt reklamował.

Jeśli dokładnie wiedziałeś co Ci jest potrzebne i co chciałeś kupić, to taki sprzęt powinieneś dostać, a nie przerabiać kable.

Czy dostałeś jakiś modem z Dialogu? Ja mam od nich modem z wejściem RJ-11 i wyjściem RJ-45, i do tego podłączony ruter z wejściem RJ-45. Załatw sobie taki modem i będziesz miał problem z głowy.

Ale jakoś nie mogę tego pojąć.

http://www.fen.pl/index.php?go=2&act=3&fileid=5464&fenecom=c0cd10511bc608a50159a3d9ba6bce8f&crc=85389e5b4149c6ecda69aa2408b9cc87

witam

mam podobny problem. Kupiłem linksysa wag200 g Annax b i na pewno ma on rj45. Kolega ma neo (analog) i nijak nie mozna podzielić netu. Teraz mamy wątpliwość które styki zarobić na rj45 aby sprzęt nie byl do wyrzucenia. Annex a ma rj11 i koleś ma go w sklepie ale wymienić nie chce. Także jak wiecie które piny trzeba zarobic na lini analogowej to proszę o rady

dzięki

wag200 g Annax b jest dla łączy cyfrowych Annex B, a neo analog działa na annex A. To chyba, nie przejdzie.

Są dwa typy ruterów:

  1. ADSL : annex a (łączna analogowe, np TP) lub annex b (łącza cyfrowe, np. Dialog)

  2. DSL z wyjściem RJ45 (np. UPC, Vectra)

czyli co przerrobic sie da rj11 na 45?

Cyfre, na analog, wg mnie nie.

Ja mam taki modem z wejściem rj45 annaxb. Usluga dialnet 1mb. Uciołem kabel telefoniczny i sieciowy zlutowałem kable - działa. ( we wtycze rj45 do stykow 4 i 5 ) kolejność dowolna, sprawdzałem. wszysko działa przeszło rok.

Witam! Ja też mam ten wag20g i niezła faza… Bo na pudle jest zdjęcie z rj11 jako wejściem wan i nawet na opisie w sklepie internetowym jest mowa o rj11. ale fakty są inne. RJ45 i nie inaczej… No i po różnych opiniach o tym, że nie można podłączyć polskiego standardowego rj11 do gniazda wan rj45, spróbowałem jednak podłączyć. I jak to pisał ktoś wyżej podłączyłem małe rj11 do gniazda rj45 i działa… Tylko, że ostatecznie zacisnąłem 4żyłowy kabel od dsl na jednym końcu normalnie - na rj11, a po drugiej stronie rj45 z identycznym układem(tak że po 2 skrajne piny są wolne), tak dla stabilnego mocowania w routerze. Wszystko hula tylko, że teraz mam inny problem z uruchomieniem portów w tym routerze. I z możliwością zastosowania programu vnc - objawy są takie jak bym był za jakimś jeszcze firewallem (a wcale nie jetem). Nie wiem o co chodzi…

mam ten sam problem na lini netii. Kupilem linksys wag200g-e1 (annex-b) ze zlączem wan rj45.

Potrzebuje rj11. Sprubuje przerobic kabel.

—uaktualnienie

Przerobilem kabel telefoniczny (rj11<->rj11) na kabel rj11<->rj45. Tak jak ktoś wyrzej sugerował 2,3 w rj11 na 4,5 w rj45.

Przedchwilą podłączyłem i działa!

Troip

Zapewne masz internet od neti ale na liniach analogowych tpsa, dlatego potrzebujesz annex-a.

Ja mam internet od neti na cyfrowych łączach neti, dlatego potrzebowalem modem annex-b.

witam, mam ten modem i też na początku zrobiłem błąd ponieważ kupiłem annex b i on miał wejście rj11. poszedłem wymienić na annex a i miał wejście rj45. Mam internet neti. więc nie rozumiem jak mogłeś mieć odwrotnie